Eko naturalne zabawki

Jeszcze przed świętami dostaliśmy w prezencie drewniane naturalne zabawki Fisher Price. Tak, nie mylicie się. Fisher wypuścił drewniane zabawki. Nie mają baterii, nie grają, nie mówią, ale są super. W „drewniakach” lubię zawsze to, że nie są przesadzone i że wymagają od dziecka zaangażowania swojej głowy. Nierzadko moje dzieci zamieniają komputer, tablet czy inne multimedialne zabawki, właśnie na drewniane klasyki.

Pudełka z tymi zabawkami leżały w piwnicy, aż do momentu zejścia emocji związanych z prezentami, które dzieciaki dostały podczas Mikołaj/Choinka/odwiedziny u Babci itd… a były tego tony. Teoretycznie drewniaki były przeznaczone dla córki, tej, która jest w naszym domu najmłodsza (przeżyty dopiero lekko ponad rok). Ale wiadomo jak jest z dziećmi. Zawsze nas zaskakują. Za drewniane zabawki zabrał się nasz trzylatek. Pierwsze co zrobił, to ułożył wieżę. Za chwilę dobrał sobie inne zabawki i tak powstał: zamek! 😉

Podczas całych świąt nie przypominam sobie momentu w którym dzieci bawiłyby się czymś razem. A tutaj, święta minęły, dzieci ochłonęły, zabawki wstrzeliły się w odpowiedni moment. Miałem godzinę wolnego czasu, dzieci przepadły w drewnianych zabawkach. Cisza, spokój, zajawka.

Jakość wykonania jest super. Drewno z którego są zmontowane zabawki wygląda na trwałe, nie powinno się z nim nic stać przez długi czas. Elementy odrębne, takie jak drewniane klocki, które wrzuca się przez luki o odpowiednich kształtach też są zrobione fajnie. Farba nie odpada z nich nawet przy uderzaniu jednym o drugie. Generalnie jest spoko, jeśli planujecie kupić coś podobnego, to polecam. Tym bardziej jeśli macie dwójkę dzieci w podobnym wieku do moich.

 

Comments

Leave a Reply
  1. No nie wiem. Mi Fisher Price kojarzy się tylko z plastikiem, a że teraz świadomość rodziców jest coraz większa, a zabawki drewniane coraz bardziej popularne, to węszą kasę. I nie wszystkie zabawki drewniane są ekologiczne. To tak jak jakiś czas temu Smyk wypuścił drewniane Smiki – na pewno nie z miłości do dzieci ani natury 😉 Z drewnianych zabawek wybieram te polskich producentów, albo małych firm, które tylko takie robią. Na te bym się nie skusiła, chociaż zabawka fajna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

Comments

comments

Zabawa to nie żarty!

Znowu dam się oszukać, całej Orkiestrze!