Karmienie piersią zawsze będzie OK.

Karmienie piersią w miejscu publicznym, trzeba być „niemądrym” żeby tego nie rozumieć

Inaczej się nie da tego napisać. Jeśli się nie zgadzacie z tytułem, to czujcie się urażeni, ale idźcie żalić się gdzie indziej. Żona pokazała mi krytyczny artykuł na ten temat karmienia dzieci piersią w miejscach publicznych. Podobno są ludzie, którym przeszkadza fakt karmienia piersią w miejscach publicznych. Zestresowane, przytłoczone matki podobno uciekają do publicznych szaletów, kryją się po kocami i stosują kosmiczne triki żeby „nie urazić” przechodniów. Jestem przygnieciony. Nie spodziewałem się, że są na świecie ludzie nie pochodzący z ludzkich narządów rodnych. Negacja rzeczywistości na tym poziomie, każe mi wierzyć, że jednak istnieją ludzie i pod-ludzie.

Pomimo, że bieżący długi weekend nie pozwala myśleć, że niedługo będzie ciepło – t0 będzie ciepło. Już niedługo zastanie nas wszystkich ciepłe lato. Poza młodzieżą, na mieście pojawi się grupa ludzi bliższa naszym sercom. Karmiące matki z dziećmi.

Ostatnio głośnym tematem jest rasizm. Alves zjadając banana rzuconego podczas meczu, pokazał, że można idiotów po prostu zignorować i zmusić do szukania bardziej wyrafinowanych sposobów na obrażanie drugiego człowieka.

Warto problem karmienia piersią rozpatrzyć w kategoriach podobnych do rasizmu. Podobnie jak kolor skóry, konieczność karmienia piersią jest naturalna i nie da się jej zmienić. To znaczy można zmienić, ale ze szkodą dla człowieka. Możesz karmić swoje dziecko sztucznym mlekiem, ale czemu masz to robić? Bo komuś skrzywionemu emocjonalnie sprawia to problem?

A Ciebie czym matka karmiła?

Niech mi ktoś wytłumaczy jak może człowiekowi (jakiemukolwiek) przeszkadzać fakt, że kobieta karmi swoje dziecko z użyciem swojego ciała. Ewolucja działa i działała identycznie na cały nasz gatunek. Język jest od wyczucia smaku, nogi od chodzenia, ręce od chwytania, a kobiece piersi od karmienia dzieci. Dla dorosłych facetów mają dodatkowe funkcje, ale tego akurat natura mogła nie robić z zamysłem.

Spodziewałem się, że są tacy, którzy są robotami i byli karmieni tylko Bebiko. Bebiko bez dodatku wody. Na sucho. Rodzice dawali im chyba Bebiko_Kreski – do wciągania nosem.

Dlaczego ktoś może mieć problem z oglądaniem karmiących piersią kobiet?

Szczerze to nie wiem, bo żaden z powodów, które przyszły mi do głowy mnie nie przekonuje. Ale ok, znalazłem takie potencjalne tezy:

1. Matka Cię nie przytulała?

2. Tata przytulał za mocno?

3. Wychowałeś się wśród gołębi (wśród świń nie, bo świnie karmią się piersiami)

4. Twój rozwój emocjonalny i edukacja skończyła się na nauce sikania.

5. Nienawidzisz ludzi, bo ktoś bardzo skrzywdził Ciebie.

6. Jesteś jeszcze dzieckiem i nie dorosłeś do tego.

Co możemy zrobić żeby było lepiej?

Nie akceptować tak głupich postaw.
Dziecko jest najważniejsze. Kobieto, lasko, dziewczyno, żono i matko: nie musisz uciekać do śmierdzących szaletów, żeby nie narażać kogoś na widok odsłoniętej piersi. Wszyscy rodzimy się i żyjemy w ten sam sposób. Jeśli dziecko jest głodne, a jedyne co macie to swoje piersi, to korzystajcie z nich do woli. Niech patrzą krzywo. Wy macie rację i słuszność w tym temacie – zawsze.

 

Comments

Leave a Reply
  • Agato,

   naprawdę nie widzisz różnicy między karmieniem dziecka publicznie i publicznym dłubaniem w nosie i uprawianiem publicznym seksu?
   Spróbuję Ci to wyjaśnić, choć szczerze mówiąc po tym co napisałaś mam wątpliwości czy jesteś w stanie pojąć takie „subtelności”.
   Jedzenie jest czynnością społeczną. Ludzie spotkają się by wspólnie zjadać posiłki – to rytuał. Może cię to zdziwi, ale niemowlę to też człowiek, czemu ono i jego matka mają być wykluczone z tego rytuału?

   Napisałaś: „Tak samo jak nie chcemy oglądać naturalnie zarośniętych nóg czy pach kobiet, wąchać naturalnego potu, czy słuchać popierdywania osoby obcej”.
   Moja droga, w czyim imieniu piszesz? Może cię to zdziwi, ale są ludzie, którzy uwielbiają naturalne owłosienie u kobiet (i mężczyzn :)), i cała masa, która ma w nosie, czy kobieta goli pachy czy nie. Ty masz z tym problem – ja nie. I uwierz: chcesz wąchać naturalny pot – no chyba, że twoi partnerzy wydzielają zapach fiołków. I po trzecie – mogę słuchać popierdywania – luz – byle zapach powstały w wyniku tych popierdywań do mnie nie dochodził 🙂

   Dziewczyno ogarnij się! Ludzie robią masę rzeczy, która Ci się nie podobają, ale to nie znaczy że oni muszą się tym przejmować. Dopóki poza estetycznymi wrażeniami nie doznajesz żadnej krzywdy – nie twoja sprawa co robią. Nie patrz. To takie proste.

  • Rozwaliłaś mnie tym myciem rąk przed karmieniem dziecka 😀 😀 😀 Co za troska! 😀
   Dziewczyny myjcie ręce!
   Ale zaraz, czekaj! Tu nie o ręce bynajmniej chodzi.
   Dziewczyny myjcie cycki! Przed jedzeniem!

 1. Ale się ubawiłam czytając to dla urozmaicenia sobie czasu podczas ściągania pokarmu. Również praktykuję karmienie dziecia gdzie mamy na to ochotę (z tramwajem na wprost drzwi, ze zwiedzaniem wraz ze zorganizowaną grupą, z wykładami podczas międzynarodowych konferencji, z kościołem włącznie) i robiąc to nikogo NIE ZMUSZAM do patrzenia. Każdy może się obrócić i patrzeć gdzie indziej. BTW, publicznie, w parku potrafię (mam czelność) także ściągać pokarm.

  Agato i Pozostali Agacie-podobni – to, co jest intymne dla Was, nie musi być postrzegane jako intymne na takich samych płaszczyznach co u Was. Dla mnie to bardzo intymne chwile i dlatego potrafię mieć cały świat w głębokim poszanowaniu. Wszyscy wokół mają prawo wyboru gdzie patrzą.

 2. Bebiko-kreski- do wciągania nosem mnie przekonały!
  Mistrzowski tekst.
  ale powiem Ci, że nie wygrasz ja próbowałam walczyć na różne sposoby z takim światopoglądem (a raczej imbecylo-poglądem), nie wygrasz, a co najśmieszniejsze w tej grupie znajduje się również jakiś.odsetek samych zainteresowanych 🙂
  próbowałam też walczyć z przebieraniem dzieciaków w restauracjach, które nie sa zaopatrzone w przewijaki, a raczej nadal próbuje. Organizuję akcję be mum Have fun, zobaczymy co z tego wyjdzie 😀
  Pozdrawiam i jestem niesłychanie rada, że mężczyzna ma tak logiczny pogląd!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

Comments

comments

Oglądaj tylko najlepsze bajki, nie marnuj czasu na słabiznę.

Najlepsze bajki dla dzieci 2013

Źródło zdjęcia: http://www.freeimages.com/photo/1151733

Jestem blogerem i obowiązki mam blogera – jaki jest najtrwalszy laptop ever?