8 najważniejszych kobiet w moim życiu…

8 najważniejszych kobiet w moim życiu…

Matka – dała mój początek, ulepiła mnie jak z gliny, Bóg mojego wszechświata. Wzór do naśladowania, wsparcie i motywacja. Miejsce wspomnień, emocji. Moje najlepsze wspomnienie jest z wakacji w Serpelicach. Jesteśmy na basenie, Mama się opala, ja szaleję w wodzie, potem przytulam się do nagrzanej w słońcu Mamy…❤️

Babcia – Negocjator pomiędzy mną, a Mamą. Serce pełne bezwarunkowej miłości, obaw i modlitw o moje dobre życie. Moje okno w przeszłość, moje dzieciństwo. Wspomnienia wokół Babci zawsze rysują się tak samo. Jest lato, stoję pod blokiem na Gocławiu i wtedy z daleka widzę ją jak wraca z zakupami. W sukience w niebieską kratkę, opalona blondynka z ogromnym uśmiechem. Biegnę do niej ile tchu.

Moja Córka – 1/2 mojego serca. Bez pytania i pozwolenia zagarnęła część mnie. Moje odbicie, papierek lakmusowy. Zebrane moje wady i zalety. Mój test na bycie Matką. Przez Nią płaczę, śmieję się i drżę. Wielka niewiadoma, lecz na zawsze moja. Bezapelacyjnie pierwsze wspomnienie to chwila zaraz po porodzie, gdy pielęgniarka przyłożyła mi Ją do buzi. Wszystkie słowa świata nie opiszą tego co wtedy czułam.

Prababcia – geneza mojego imienia, moje odbicie sto lat temu. Była pięknym człowiekiem o sercu anioła. Doświadczona przez życie, z bogactwa do biedy, pogodzona ze światem. Przyjaciółka mojej Mamy, wiem że mama do dziś się nie pogodziła z tym że jej nie ma. Mój anioł stróż.

Moje wspomnienie należy tak naprawdę do mojej Mamy. Prababcia mówiła, że kupi mojej Mamie suknię ślubną, ale niestety Jej czas się skończył wcześniej …

Teściowa – Gdyby nie Ona, dziś nie było by nas… Ta druga kobieta z którą dzielę miłość do mojego męża. Ona też pokochała nad życie moje dzieci. To do Niej podobna jest moja córka. Wielkanoc, jakieś 8 lat temu. Z Kamilem dopiero co zaczęliśmy się spotykać, zabrał mnie na święta do swojego domu, a ona sprawiła że poczułam się częścią rodziny.

Moja Przyjaciółka – każda, przez całe moje życie. Były tak samo istotne kiedyś jak i teraz, choć tak naprawdę to nie wiem czy umiem się przyjaźnić. Pierwszy bufor wszystkich dobrych i złych decyzji, bratnia dusza dostępna 24/7. Nasz obrazek to wymykanie się w nocy z domu i rozmowy do świtu.

Monica Belluci – Moja ikona piękna. Kobieta idealna. Potrafię patrzeć na nią godzinami.
W mojej głowie zawsze jako Malena…

Ósmą kobietą jesteś Ty…
Od Ciebie wszystko się zaczyna.
Od Ciebie zależy jak będzie wyglądał nasz świat.
Ty uczysz miłości i zrozumienia.
Ty pokazujesz jak być silnym i wytrwałym człowiekiem.
Ty masz władzę nad światem, dobrze to wykorzystaj.