Czemu tak ciężko znaleźć przedszkole?

Czemu tak ciężko znaleźć przedszkole?

Temat rzeka. Pracujesz, dzieci są w domu. Jak znaleźć żłobek. Jak szukać, żeby nie zajęło to pół roku? A jak już znajdziesz, to czy jest to dobry żłobek? Nasza standardowa metoda polega na jeżdżeniu po okolicy, a potem szukaniu stron internetowych danego żłobka/przedszkola w sieci. Tylko taki sposób zajmuje nam miliony minut. W poprzednim tygodniu dostałem linka do Bazy Przedszkoli on-line. Olałbym, ale widzę, że jest to bardziej narzędzie dla żłobków i nauczycieli. Ufam temu narzędziu trochę bardziej niż typowym narzędziom stricte dla rodziców. Jest profesjonalne, więc można oczekiwać, że będzie aktualne i precyzyjne. A temat jest dla mnie ciekawy. Od pół roku zbieramy się do podjęcia decyzji o posłaniu przynajmniej jednego dziecka do przedszkola.

A jak jest w domu?

Pierwszy dzień nowego roku szkolnego niezmiennie stanowi wyzwanie dla przedszkolaków, rodziców i nauczycieli. Dzieciaki zapominają o spaniu do południa i wracają do trybu aktywności szkolnej. Rodzice planują wydatki i organizację dnia dostosowaną do rozkładu zajęć ich pociech. Nauczyciele i pedagodzy szukają sposobów uatrakcyjnienia swoich lekcji, aby i tym razem sprostać rosnącym wymaganiom dzieci. Pierwszy poranek września, jak co roku, staje się magiczną niemal granicą, która oddziela okres wakacyjny od okresu, który poświęcamy na odliczanie dni do wakacji.

W tym roku pierwszy dzień września, a tym samym pierwszy dzień szkoły wypada w poniedziałek. Nie będzie więc dodatkowego albo przynajmniej przyspieszonego weekendu na to, aby dopiąć te kwestie, o które nie udało się zadbać wcześniej. Uczniowie, przedszkolaki, rodzice i nauczyciele zostaną wrzuceni na głęboką wodę już na starci. Od pierwszego momentu lecimy z pięciodniowym tygodniem pracy, jak tatuś 🙂

Przed każdym, kto pierwszego września będzie musiał zmierzyć się z wyzwaniami szkolnej rzeczywistości, stoją różne zadania. Dużej grupie z nich pomóc może portal Przedszkolowo.pl. Wśród zamieszczonych tu materiałów dydaktycznych znajdzie niejeden inspirujący scenariusz zajęć, przedstawień i inscenizacji. E-tablica zapewni dostęp do najistotniejszych wydarzeń z dnia dziecka. Zobacz mamo, zobacz tato.

Także, drodzy Państwo. Ci którzy posyłają już gdzieś dzieci i ci, którzy rozkminiają właśnie jak pozbyć się swojego dziecka z domu. Sprawdźcie możliwości Przedszkolowo.pl

To nie jest mój projekt, a jednak jak to mówi aktualnie gimbazjum: propsuję na spontanie!

 

Przedszkolowo.pl jest dla: nauczycieli, rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym.
W tym momencie w bazie mają około 11 000 przedszkoli, z czego ponad 700 placówek prowadzi tam swoje strony, 2 000 nauczycieli korzysta z Przedszkolowo i dzieli się swoim doświadczeniem (zamieszczając scenariusze zajęć, fotorelacje).