Dropingo – kolejne wątpliwe chemicznie cudo dla dzieci reklamowane w telewizji

Wiesz jak to czasami bywa, oglądasz reklamę jakiegoś turbo-specyfiku w telewizji i myślisz “kurwa, to nie może być zdrowe!”. Tak właśnie miałem parę dni temu widząc reklamę preparatu Dropingo w VOD w Player.pl

Dropingo – specyfik, które dzieciaki wrzucają do swojej paszczy, ich zęby barwią się na NIEBIESKO. Dzieciak musi zmyć cały niebieski osad, żeby rodzic miał pewność, że zęby zostały dobrze umyte. Geniusz.

Pierwsza rzecz:
mama zawsze mi powtarzała, żeby uciekać od niebieskiego koloru w kuchni. Dlaczego? Bo taki kolor nie występuje w przyrodzie i trzeba trochę reakcji chemicznych, żeby go uzyskać!

Druga rzecz:
serio, kurwa, nie można zajrzeć dziecku w zęby? Zazwyczaj wystarczy rzucić okiem, żeby zobaczyć czy między zębami nie ma resztek jedzenia, brudu itd.

Trzecia rzecz, najbardziej bulwersująca:
kiedy kurwa mać ktoś ze strony rząd/państwo, zacznie kontrolować jakie gówno promują firmy farmaceutyczne? Pewnie nieprędko, bo ww czasach mizernej jakości telewizji publicznej, medykamenty to główne źródło dochodów z reklam TVP.

Musimy kontrolować siebie i swoje portfele sami. Poniżej znajdziecie opis dziewczyny, która roztrzaskała skład na części. Wygląda na to, że zostaliśmy potraktowani jak państwo Trzeciego Świata. Sprzedają, to co u nas jest jeszcze legalne, ale w innych państwach zaczyna być zakazywane. Brawo.

Więcej zobaczcie we wpisie na Facebook:

(Visited 302 times, 1 visits today)

6 Comments

 1. TATASAM.PL 24/09/2017 at 22:22

  Super artykuł, dzięki.

 2. Ewela 30/09/2017 at 12:51

  I ja tak uważam, brawo.

 3. mi 12/02/2018 at 23:36

  prostymi słowami – tak trzeba!

 4. LeniwyKot 10/04/2018 at 19:03

  “Z liści borówki uzyskiwano zielony barwnik, a z owoców niebieski i czarny, który może być używany jako atrament.”
  Artykuł z Wikipedii na temat jagód i borówki, także jak widać niebieski barwnik występuje w przyrodzie.

  1. Tata w Pracy 18/04/2018 at 22:14

   Jak często używa się w masowych produktach wyciągu z borówki?