15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://www.tatawpracy.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Etat Tata

Widziałem reklamę. Szczerze powiedziawszy nie wszedłem jeszcze na ich stronę www ale mam pewne przemyślenie. W dzisiejszych czasach bardzo trudno pogodzić robotę w godzinach 9-17 z życiem rodzinnym. Cholerne dzieci nie chcą zmienić trybu swojego rozwoju. Nie chcą chodzić spać o wskazanej przez nas godzinie. Bezlitosne… zmordowany człowiek przychodzi po pracy o 18, zje późny obiad a dziecko mówi ze chce spać.

I tyle sobie pogadaliśmy. Towarzystwo ukochanej Mamy na co dzień na pewno jest git. Tylko czemu cały świat jest poukładany tak, abyśmy nie spędzali ze sobą czasu. Chyba muszę założyć firmę która albo będzie pracować w nocy, albo znajdę robotę dzięki której będziemy mogli spędzać więcej czasu razem.

Miałem wysłać tylko to co jest napisane powyżej, ale jednak coś dodam… wkurwia mnie jeszcze nasz polski rząd. Chcą być pro rodzinni, a robią wszystko na opak. Szczepionki na siłę pod rygorem kary finansowej, a nawet dalej – więzienie. Becikowe w takiej wysokości że chciałoby się tymi pieniędzmi podetrzeć tyłek. Edukacja na siłę z kadrą nauczycieli bez pasji, z niskimi pensjami i w słabych warunkach technicznych. Zidiociałe podręczniki.

Słabo. Chce spędzać więcej czasu z dziećmi.

Ale jakby nie patrzeć, spójrzcie na stronę akcji Etat Tata..
http://www.etattata.pl/

Poprzedni wpis
Wakacyjne picie
Następny wpis
Mój syn je gluty
Tata w Pracy

Jestem ojcem dwójki dzieci i autorem tego bloga. Połowę życia przepracowałem w agencjach reklamowych, zajmując się projektami digital. Od kiedy mam dzieci, szukam mądrych metod na godzenie pracy z domem. Czasami się udaje, czasami nie - najciekawsza jest w tym jednak droga, którą trzeba pokonać.

3 komentarze

 • 06/09/2013 at 12:44
  Tata 30i3 Plus

  dopiero dziś trafiłem na Twojego bloga. ale już jestem fanem. Ja wczoraj obliczyłem, że 1,5h godziny dziennie więcej z synem kosztuje mnie 9 zł. Nie zastanawiam się wcale 🙂

 • 06/09/2013 at 13:46

  Bardzo mi miło 🙂

 • 10/09/2017 at 17:54
  Asia

  Fajnie, jak praca jest od 9 do 17 i można liczyć na zasiłek macierzyński z ZUS. Przedsiębiorcy już tak różowo nie mają. Dla przykładu – adwokaci mają korporacyjny zakaz zatrudniania się na umowę o pracę. Jak żyć? Paradoksalnie, myślę że bardzo wielu zazdrości etatowcom.