Fistaszki – na dużym ekranie i w książce

Fistaszki – na dużym ekranie i w książce

Staż w oglądaniu bajek to ja mam. Spory. Zaczynam nie mieć gdzie składować DVD. Niestety jest jeden minus związany z oglądaniem praktycznie każdej animacji pojawiającej się na ekranach. Coraz trudniej jest znaleźć coś przykuwającego uwagę. Ostatnie do mnie wciągnęło na dłużej to Kucyki Pony.

Ale raz na jakiś czas jest zaskoczenie. Przypadek. Tym razem zrządzenie losu polegało na tym, że dostaliśmy książki Fistaszki – wersja kinowa od wydawnictwa MAC Edukacja. Wiem, że to dosyć zabawnie brzmi, ale „wersja kinowa” jest tu istotne. Książki są zbieżne z filmem na poziomie treści. I to rozwiązanie ma sens. Możemy odwoływać się do historii, które już wszyscy widzieliśmy.

Poszliśmy po całości, był popcorn i sok z super-kubka.
Poszliśmy po całości, był popcorn i sok z super-kubka.

Żeby zachęcić dzieciaki do zapoznania się z książkami, zorganizowaliśmy w ostatnią sobotę wypad do kina. Okazało się, że ten seans w kinie to był strzał w dziesiątkę.

Fistaszki film.
Wszyscy bawili się równie dobrze.

Poszliśmy do kina całą czwórką. Okazało się, że to było dobre zagranie. Dzieciaki zainteresowały się historią na ekranie na tyle, że wytrzymały cały film. To się praktycznie nie zdarza 😉 Sama bajka świetna. Nie jest taka jak to się kiedyś mówiło: „amerykańska”. Ta nie jest amerykańska, ta jest fajna. Nie mamy tutaj perspektywy superbohatera. Mamy perspektywę super niezdary, który jednak daje sobie jakoś radę. A historie pokazują uniwersalne, pozytywne wartości.

Fistaszki - wersja kinowa
W serii książek „Fistaszki – wersja kinowa” jest, aż sześć różnych książek. Zajmie Was to na długo

Przez kilka wieczorów nie mogliśmy zabrać się za czytanie. Jakoś się robota tak poukładała, że praktycznie przez tydzień nie mogłem czytać dzieciakom do snu wieczorem. Spróbowaliśmy o poranku. Z powodzeniem.

Fistaszki
Porada: nie możesz czytać wieczorem? Czytaj jak dzieci są nieprzytomne rano 🙂

Historie są ciekawe. Nie ma w nich superbohaterów – są zwykli ludzie, zwykłe problemy, zwykłe emocje. Ale mądre.

Książka Fistaszki - Wersja Kinowa
Obrazków w książce jest niewiele. W samym środku książki znajdziemy kilka kadrów znanych z filmu.
Fistaszki
Jeśli preferujecie książki z obrazkami. Przejrzycie te fistaszkowe. Znajdzie się wariant „dużo, kolorowo” i trochę do czytania.
Fistaszki - wersja kinowa
Przy okazji, historia w Fistaszkach – mówi o zimie. Akurat spadł śnieg, więc dzieciaki mogą się odnaleźć w tych opowieściach 🙂
Fistaszki - wersja kinowa
Fistaszki – wersja kinowa, zagościła na półeczce nad łóżkiem. Co oznacza mniej więcej „najwyższy rating” – książka do sięgania po nią zawsze i wszędzie 🙂

Na krótkie podsumowanie:

  • to dobre książeczki, mądre, pouczające. Na pierwszy rzut oka wydają się „całkiem normalne”, ale to jedna z najbardziej angażujących historii w naszym domu
  • połączenie kino + książeczka w prezencie = duże zaangażowanie u dzieci 🙂
  • więcej o wydaniach książkowych znajdziesz tutaj: http://www.mac.pl/aktualnosci/zabierz-fistaszki-do-domu
  • jeśli w internetowym sklepie MAC Edukacja podasz kod rabatowy: „Snoopy”, to dostaniesz 20% zniżki na zakupy!

Koniecznie sprawdźcie adres:
http://www.mac.pl/fistaszki