Pewny sposób na naprawienie świąt fajnym dzieciakom

Pewny sposób na naprawienie świąt fajnym dzieciakom

Pomyślmy… na pewno będzie sprzątanie, hiper sprzątanie. Wszystko dzieje się tak, jakby NASA miała otworzyć w naszym domu jakieś nowe laboratorium (lub labolatorium – jak kto lubi). Pewnie czekają na nas noc spędzona w Tesco 24. Bo znowu nie kupiliśmy masła i śmietany. Obiecujemy sobie, że za rok zaplanujemy wszystko dokładniej. Żona będzie gotować przez 3 dni. Potem będzie narzekać, że teraz musi się zregenerować. Jemy przez 3 dni. Ostry dyżur z przejedzenia. Choinka! Choinkę trzeba kupić! W tym roku żadna lipa, piękna, gęsta, pachnąca – z plantacji choinek w Kalifornii. Dużo lampek, jak w filmie, milion kilometrów wstążek, bombek, długich cukierków i jasna gwiazda na szczycie. Świeci!

Pod choinka niech będzie dużo prezentów dla dzieci,  zapakowanych, przyozdobionych słodkimi bilecikami. A niech mnie! Niech będzie pięknie, niech się cieszą, chcemy przecież dla nich wszystkiego co najlepsze.

Nasze wychuchane, wypieszczone, ciepło ubrane, najedzone i wyspane dzieci. Fani Transformerów i Iron Mana, fanki Kucyków Pony i Pokahontas. Czują się dobrze.

Ale nie wszystkie dzieciaki tak mają. Złe historie rozdawane są przez życie losowo. Czasem dzieciaki nie maja rodziców, albo rodzice nie mogą im dać wszystkiego. Są w domach dziecka na stałe lub na chwilę. Ale wszystkie marzą o prezentach pod choinką. To jest symbol, który wielu dzieciakom przywraca sens i nadzieję.

Dla Dzieciaków 2015

Mamy szanse dać im trochę światła. 400 dzieciaków z domów dziecka w całej Polsce ma nadzieję, że spotka ich coś miłego. Przede wszystkim dla dzieciaków. Właśnie po to powstała akcja Instagram #dladzieciakow

Dzięki niej możemy wysłać kasę, za która wolontariusze kupią im wymarzone prezenty. Każde 5 złotych się liczy! To nie jest tak, że przelew na 1zł to wstyd. Całkiem odwrotnie. Każdy ruch, to dobry ruch. 

Kliknij, poczytaj, podaruj dzieciakom trochę nadzieji http://akcjadladzieciakow.pl/

UPDATE: 11.12.2015

„Jest to łącznie 34 338 złotych.

TRZYDZIEŚCI CZTERY TYSIĄCE TRZYSTA TRZYDZIEŚCI OSIEM ZŁOTYCH
Wspaniale, wspaniale, wspaniale. Bardzo, ale to bardzo, bardzo… bardziej niż bardzo nawet… serdecznie Wam wszystkim dziękujemy! Nie wszystko jeszcze wpłynęło na nasze konto, więc na samej stronie póki co jest trochę mniej, ale tyle właśnie będzie. A od jutra zakupy… trzymajcie kciuki, aby wszystko się udało…”

 

Panie i Panowie, Chłopcy i Dziewczęta!Mamy oficjalne potwierdzenie odnośnie kwoty, którą w tym roku udało nam się zebra…

Posted by Akcja #dladzieciakow on 11 grudnia 2015