Koparki i kury pod Pałacem Kultury

Koparki i kury pod Pałacem Kultury

Ja z racji miliona tematów na głowie jednocześnie, miewam problemy ze znalezieniem ciekawych zajęć na różne przewidywalne okazje. Na przykład mam teraz problem, bo idzie Dzień Dziecka. Miało być ogrodowe party, ale prognoza pogody nie daje już szans na jego przeprowadzenie. I co teraz? Ano to, że tak jak zazwyczaj się to dzieje, jakaś siła działa poza mną i podrzuca różne możliwości. Dostałem od mojej koleżanki informację, że w ten weekend, pod Warszawskim Pałacem Kultury i Nauki, będą odbywać się ciekawe wydarzenia, na które możemy zabrać dzieciaki. Jako, że tematyka jest poświęcona jedzeniu i budownictwu, to mogę przewidywać, że dzieci będą się jarać jak pochodnie.

Nie chcę Wam przepisywać informacji o tym wydarzeniu, a chcę żebyście wiedzieli, bo może być fajnie.

Czytajcie poniżej:

KOPARKI I KURY POD PAŁACEM KULTURY, CZYLI DZIEŃ DZIECKA OD A DO ZET

W weekend 30 i 31 maja z okazji Dnia Dziecka przestrzeń wokół Pałacu Kultury i Nauki stanie się areną największej imprezy rodzinnej w Polsce. Rodzice, którzy cenią sobie kreatywne spędzanie wolnego czasu z dziećmi znajdą tu wszystko, czego szukają. Impreza jest biletowana dla dorosłych, a wstęp dla dzieci jest bezpłatny. Współorganizatorem wydarzenia jest Pałac Kultury i Nauki.

Dzień Dziecka od A do Zet to impreza, która zaspokoi ciekawość dziecka i rozbudzi fascynację otaczającym światem. Na małych i dużych uczestników będzie czekać nieskończona liczba atrakcji, które połączą przyjemne z pożytecznym, czyli zabawę z nauką. O skali całego przedsięwzięcia świadczy fakt, że w zeszłym roku w wydarzeniu uczestniczyło ponad 11 tysięcy osób. W świat dorosłych wprowadzą dzieci Inżynier Max
i Farmer Alek. Nad całością przedsięwzięcia będzie czuwał Reporter ZET, który na bieżąco będzie informował o udostępnianych w tych dniach atrakcjach. Zależy nam, aby tego dnia dzieciaki poczuły, że świat, który nas otacza, jest fascynujący i tajemniczy, chcemy zapraszać dzieci do niego. Bycie superbohaterem nie musi oznaczać posiadania super umiejętności jak latanie, mrożenie czy prześwietlanie wzrokiem, niedostępnych w realnym świecie. Chcielibyśmy, aby Inżynier Max i Farmer Alek, pokazali dzieciom, że supermoc bierze się z umiejętności wnikliwego patrzenia na świat, dostrzegania jego złożoności i korzystania z darów natury i techniki” – mówi Cezary Fortuna – autor projektu, Grupa Eurozet.

Inżynier Max zaprosi całe rodziny do świata maszyn, urządzeń i pojazdów przeróżnej maści. Blisko 40 różnych maszyn zostanie otwartych dla zwiedzających, a kilka z nich weźmie udział
w przedstawieniu plenerowym zatytułowanym „Niesforny traktor”. Aktorami tego niezwykłego spektaklu będą m.in.: traktory, koparka, wóz straży pożarnej i podnośniki. Aktorami tego niezwykłego spektaklu będą m.in.: traktory Case IH, wóz straży pożarnej, koparka i podnośniki Case Construction. Ogromną atrakcją pokazu będzie ciężarowy samochód rajdowy, uczestnik Rajdu Dakar. W przedstawieniu będzie odrywał rolę groźnego egzaminatora prawa jazdy.

Farmer Alek odkryje przed uczestnikami tajemnice świata przyrody. Zdradzi tajniki upraw warzyw i owoców. W pięciu strefach, w których będą znajdować się różne kategorie produktów żywnościowych takich jak: chleb, jaja i mleko, owoce, warzywa dzieci zobaczą jak przetwarzana jest żywność. Na uczestników będą czekać także prawdziwe zwierzęta hodowlane: krowy i kury. Będzie można „wykąpać się” w wielkim basenie wypełnionym sianem, a także pojeździć na kucykach i konikach.

Podczas imprezy na pewno nikt nie będzie się nudził, a każdy znajdzie tu coś dla siebie. Starsze dzieci w ciężarówce Iveco będą mogły bawić się w interaktywne memory na czterech plazmach dotykowych i kolorować samochód dostawczy Daily! To nie koniec wyjątkowych atrakcji. Specjalnie przywieziony piasek z polskiej plaży w Łebie posłuży do przygotowania największej piaskownicy z zabawkami w Warszawie.

Całe rodziny będą mogły bawić się w specjalnie przygotowanej Strefie Toffifee.
Na uczestników będą tam czekać zabawy zespołowe m.in.: układanka przestrzenna na czas oraz namiot, w którym będzie można zagrać w Dobble – grę na spostrzegawczość i refleks.

Wejście na teren pod Pałacem Kultury będzie możliwy tylko z ważnym biletem dla osoby dorosłej i dziecka. Przy czym impreza dla dzieci jest bezpłatna. Ze względów bezpieczeństwa pod opieką jednej osoby dorosłej może przebywać maksymalnie troje dzieci.

Wszystkie atrakcje oferowane podczas Dnia Dziecka od A do ZET będą bezpłatne i dostępne w godzinach 10.00–16.00 (wejście na imprezę w godzinach 10.00 – 15.30).

Bilety w przedsprzedaży można kupić w cenie 40 zł. w sieci Tiketto.pl
lub w kwocie 45 zł w kasach w dniach imprezy. 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.ddazet.pl

Dla dzieci impreza

 

1 comment
  • Weldon
    20/05/2016

    Od nastepnego tygodnia zaczynam odchudzanie, kto sie odchudza
    ze mną? Znalazlam w sieci dobry sposob na
    odchudzanie, wygoglujcie sobie – Jak szybko schudnąć Kamidoni i zdrowie

Comments are closed.