Książki dla dzieci na prezent | Super Zwierzaki, Amory, Potwory i Pupy

Książki dla dzieci na prezent | Super Zwierzaki, Amory, Potwory i Pupy

Nie można się nie zgodzić z tym, że nasze dzieci mają wszystko… albo całkiem sporo. Zdecydowanie więcej niż my mieliśmy w dzieciństwie. Ich pokoje są kolorowe i pełne zabawek. Bardzo często nie mają już nowych pragnień, bo większość z nich staramy się realizować na bieżąco.

Problem zaczyna się gdy przychodzą okazje takie jak święta, czy urodziny. Chcemy dać coś naszym dzieciom wartościowego. Dla mnie książki mają największą wartość i to staram się przekazać również swoim dzieciom. Przygotowałam dla Was książki uniwersalne, bo są dla każdego dziecka.

Mądre, bo każda z nich wspiera naukę. I ciekawe, bo są to informacje z jakimi nasze dzieci jeszcze do końca nie miały styczności lub dopiero zaczynają poznawać temat. Spokojnie możecie wybrać jedną z nich na prezent.

Super Zwierzaki

Duża książka w twardej okładce. Mała encyklopedia zwierząt w której nie ma zbędnych lub trudnych informacji. Każda strona to jeden zwierzak. Przeczytamy ile dane zwierze żyje, ile je i jak szybko biega. I najważniejsze: jakie ma super-moce, bo każdy zwierzak to superbohater.

Super Zwierzaki - Wydawnictwo Babaryba
Super Zwierzaki – Wydawnictwo Babaryba – cena 34,90 PLN

 

„Opowiedz mnie”

– Magdalena Matoso

Kto ma dzieci gaduły, ręka w górę! My mamy taką pannę, której buzia się nie zamyka – zawsze ma swoją wizję świata. Jeśli macie podobnie, to polecam Wam tę książkę. Książka to labirynt kreatywności. Rodzic czyta początek, a dziecko na podstawie ilustracji samo dopowiada resztę historii. Niby jedna książka, a codziennie może opowiadać inną przygodę.

Opowiedz mnie - wydawnictwo Babaryba - cena 34,90 PLN
Opowiedz mnie – wydawnictwo Babaryba – cena 34,90 PLN

 

„Malala I jej czarodziejski ołówek”

– Malala Yousafazi

Tej autorki chyba nie trzeba przedstawiać. Najmłodsza laureatka nagrody Nobla, aktywistka działająca na rzecz edukacji. Książka opowiada o jej dzieciństwie w Pakistanie, o walce i trudach związanych z promowaniem tam edukacji. Zachęca do marzeń o lepszym świecie i pokazuje na swoim przykładzie, że wszystko jest możliwe, a ci najwytrwalsi są wynagradzani za trud. Ważna książka dla wszystkich naszych dzieci – dzieci kolejnego pokolenia.

Malala i jej czarodziejski ołówek - wydawnictwo Tekturka - cena 34,99 PLN
Malala i jej czarodziejski ołówek – wydawnictwo Tekturka – cena 34,99 PLN

„Amory – zaloty i podboje”

– Szymon Drobniak, Maria Łepkowska

Książka zrealizowana jest przez biologa, zwycięzcę polskiej edycji międzynarodowego konkursu FameLab – dla popularyzatorów nauki oraz graficzkę, ilustratorkę, absolwentkę warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wasze dzieci już wiedzą skąd się biorą dzieci? Jeśli nie, to możecie zacząć od wytłumaczenia jak to się dzieje u zwierząt.

Przeczytacie w krótkich słowach o randkowaniu, uwodzeniu i rodzicielstwie zwierząt. Informacje szybko zapadają w pamięć maluchom. Nasze dzieci wszystkim opowiadają o tym, że płeć małych żółwi zależy od pogody. Gdy jest ciepło z jajek wykluwają się dziewczynki, a gdy jest zimno, chłopaki. Sami zobaczycie jak po lekturze zagną Was kiedyś takimi opowieściami.

Amory, zaloty i podboje - wydawnictwo Babaryba - cena 42 PLN
Amory, zaloty i podboje – wydawnictwo Babaryba – cena 42 PLN

 

„Jak oswoić potwory?

– opowiadania terapeutyczne – Monika Drużyńska

Książka trochę na smutki, ale nie smutna! Nasze dzieci codziennie walczą z potworami, raz to przyjście na świat rodzeństwa, innym razem pierwszy dzień w przedszkolu czy zły sen. Opowiadania o tym jak wybrnąć z trudnych dla dzieci momentów życia, pisane językiem dla nich zrozumiałym. Dobrze jest wtulić się w mamę lub tatę i posłuchać historii z dobrym zakończeniem, szczególnie, że czasem rozmowa może być z początku trudna.

Jak oswoić potwory? - wydawnictwo Skrzat - cena 14,99 PLN
Jak oswoić potwory? – wydawnictwo Skrzat – cena 14,99 PLN

 

„Pupy – ogonki i kuperki”

– Mikołaj Golachowski

To jest płyta CD ze wszystkimi „ciężkimi” tematami. Ciężkimi dla rodziców oczywiście, a dla dzieci jest to skarbnica wiedzy. No bo tato, dlaczego pawian ma czerwony zadek? Mamo, a czemu psy się obwąchują?
30 mega ciekawych opowiadań o zadkach zwierząt. Zabierzcie tę płytę w podróż, dzieci na pewno nie spytają czy daleko jeszcze 😉

Pupy ogonki i kuperki - czyta Wiktor Zborowski - wydawnictwo Babaryba - cena 29,90 PLN
Pupy ogonki i kuperki – czyta Wiktor Zborowski – wydawnictwo Babaryba – cena 29,90 PLN

 

Książki na prezent