Mama, Tata, Przyjaciele i tablet.

Mama, Tata, Przyjaciele i tablet.

Czy warto wychowywać dzieci na tabletach? Smartfonach? Zdania są podzielone. Ja z moimi dziećmi, używamy praktycznie wszystkich urządzeń wspólnie. Ma to rozsądny wymiar czasowy, więc traktuję to jako edukacja. A co jeśli „tabletyzm” postępuje i powoduje więcej szkód?

mamatatatablet.pl

Z okazji świąt i nowego roku, wszyscy przegapiamy ciekawą kampanię na temat tabletyzacji dzieciństwa. Oglądajcie i słuchajcie, Pani Krystyna Czubówna nadaje. Genialnie to brzmi.

 

4 comments
 • Tylko dla mam.pl
  04/01/2016

  Warto, tylko z umiarem. Bez takiego wychowania będą miały sporo do nadrobienia w szkole.

  • Tata w Pracy
   04/01/2016

   Z tym się akurat zgadzam. Przesada nie jest dobra.

 • Dżon Wesoły
  04/01/2016

  Dadzą sobie radę. Dzieci w szkole używają tabletów i smartfonów do grania i robienia zdjęć i „filmików”. Czasami całkowicie nieśmiesznych. Moje korzystają w bardzo ograniczonych ilościach. Sześciolatka nie ma i mieć nie będzie dopóki nie będzie konieczne utrzymanie kontaktu. Dwulatka nie ma i też szybko nie dostanie. uczymy je raddzenia sobie bez tych sprzętów.
  I ciekawostka, najstarsza 16letnia osiąga nalepsze wyniki w nauce kiedy za swoje wybryki ma skasowany telefon i zablokowane WiFi. Przypadek? Sporo do nadrobienia to mają, jak mają te sprzęty 😉

 • Bartłomiej Panek
  04/01/2016

  Jak mantrę będę powtarzał, że dzieci są analogowe (i taki też tytuł mojego posta). Tablet służy jako uciszasz. To taki smoczek z bajerami dla starszych. Mam dość mnóstwo technologii w swoim zawodowym życiu (CAD, CAM, CNC…) i bez komputera w chwili obecnej pewnych rzeczy nie zrobię. Jest to nie możliwe. Ale za to widzę, jak wiele można zrobić właśnie bez komputera, ale do tego potrzeba wyobraźni i wiedzy. Tego dziś brakuje. Dla mnie tablet to narzędzie – podobnie jak młotek i dłuto, pędzel i sztaluga. Wydaje nam się, że wystarczy taki tablet dać dziecku i urodzi się drugi Bill Gates, tymczasem nic z tego… moje dzieciaki dostaną kiedyś tablet, ale jeszcze nie teraz 😉
  P.S. @Tylko dla mam.pl – ile to jest „z umiarem?” Dwa kilo czy 3 metry, a może tylko trochę?

Comments are closed.