Od pierwszego dnia z dzieckiem

Od pierwszego dnia z dzieckiem

Gdy zostaliśmy zaproszeni na event firmy Emolium, miałem wrażenie, że ani nie jestem dobrym odbiorcą, ani też nie dowiem się nic nowego. Wszak mowa jest o małych dzieciach, noworodkach, a moje dzieci to już duże konie!

Kampania „Wspieramy Was od pierwszego dnia”, którą marka Emolium prowadzi już drugi rok, ma na celu wsparcie młodych rodziców. Tych samych którym w związku z przyjściem na świat nowego małego człowieka, życie wywróciło się do góry nogami.

Sam pamiętam jak ciężko było nam, gdy urodził się Bruno. Nie bardzo wiedzieliśmy jak się do niego zabrać, martwiliśmy się czy nie zrobimy mu krzywdy zwykłym dotykiem. Wszystko to było związane z dużym stresem i nową sytuacją w której się znaleźliśmy.

The Impreza, dla młodych rodziców

Na imprezę poszliśmy całą rodziną. I co ciekawe, każdy wyniósł z niej coś dla siebie.
Ja przeprowadziłem wywiad z położną i doradcą laktacyjnym Agnieszką Mińko. Zapytałem o ojców, o to jak mogą pomóc ciężarnej partnerce w codzienności, oraz co robić w trakcie porodu i później, gdy dziecko się już urodzi.

Nie lubię podejścia takiego, że „facet najbardziej pomaga jak nie przeszkadza”. Utarło się, że to mama wie lepiej jak zająć się maluchem i to głównie mama zajmuje się nim.

Będzie film!

Nagraliśmy wideo z tego wywiadu. Mam nadzieję, że niektórzy wyniosą z niego coś wartościowego dla siebie.

Ola swój typ odnalazła już po pierwszej minucie od wejścia na imprezę 😀 Koniecznie chciała posłuchać co mówi doktor Aleksandra Piotrowska, bo bardzo ceni jej uwagi związane z wychowaniem dzieci. Ale też uwielbia ją jako człowieka.

Lila za to zafascynowana była sensorycznym przedstawieniem, które przygotowała Izabela Chlewińska. Bardzo relaksujący czas spędzony w przytulnej sali, słowa były zbędne.
Nasza córka zakochała się w zabawie z kokonami, a nas to zachęciło do zgłębienia tematu i zastanowienia się nad emocjami naszych dzieci.

 

Bruno za to przepadł w strefie kreatywnej, gdzie wraz z paniami animatorkami lepił z modeliny lub robił zwierzątka z baloników.


Przy okazji ja też załatwiłem swój mały problem związany ze skórą. Okazało się, że jest na to kosmetyk 😉

Czasami trzeba dać się zaskoczyć

I tak jak na początku podchodziłem do tematu sceptycznie, tak wychodząc z tej imprezy czułem się na prawdę ukontentowany 😉

Stwierdziłem, że to właśnie Ci którzy piszą dla rodziców, powinni puszczać w świat informacje, które mogą pomóc rodzicom w codziennych zmaganiach. Warto odwiedzać takie imprezy, bo można spotkać osoby, które zwykle możemy tylko obejrzeć w telewizji albo poczytać ich książki.

A tu? Można było zwyczajnie spytać ekspertów o wszystko, co dotyczy wychowania dziecka i oni chętnie dzielili się swoją wiedzą. Potrafili odpowiedzieć na pytania, dlaczego coś dzieje się tak, a nie inaczej? Czy dobrze robię? Ja jako (można tak już powiedzieć) doświadczony rodzic, powiem Wam, że najważniejszy jest spokój! Potrzebujecie go zarówno Wy jaki i Wasze dzieci. Wasz spokój zapewni Wam odpowiednia dawka wiedzy. To jest nie do przecenienia.

Korzystajcie z porad specjalistów, którzy mają wiedzę i doświadczenie większe od Waszego.
W każdą środę o 12:00 aż do 18 lipca, na fanpage’u Emolium na FB odbywają się transmisje live z ekspertami kampanii: dr Aleksandrą Piotrowską – psychologiem, Agnieszką Mińko – położną oraz dr Łukaszem Durajskim – lekarzem pediatrą.

Posłuchajcie, zadawajcie pytania, czasem nawet takie wygi rodzicielstwa jak ja czy Wy mogą nauczyć się czegoś nowego☺.

 

SAPL.EMO.18.05.1078