Opowieści o zwykłych ojcach: Kogut Domowy, Między Falami, Chłopiec z Klocków

Home / blog / Opowieści o zwykłych ojcach: Kogut Domowy, Między Falami, Chłopiec z Klocków
Opowieści o zwykłych ojcach: Kogut Domowy, Między Falami, Chłopiec z Klocków

Kiedy słyszymy Tata, ojciec, to najczęściej przed oczami staje nam postawny mężczyzna, głowa rodziny. Facet który nie ma czasu na emocje, bo musi zarabiać na rodzinę, nie płacze gdy jest bezradny, bo bezradny być nie może. Ojciec, który zawsze wie jak rozwiązać problem, jak poskładać, jak polepić.

W domu głownie jest gościem i nie bardzo interesują go sprawy związane ze sprzątaniem, praniem czy gotowaniem. Czy oby na pewno tak jest? Przedstawiam Wam trzy książki o ojcach.

„Między falami” Sarah Moss

Wyobraź sobie najtrudniejszą sytuację dla każdego rodzica. Wyobraź sobie, że Twoje dziecko choruje, że może umrzeć, a lekarze nie znają przyczyny.

Opowieść o ojcu, który musi stoczyć w swojej głowie najtrudniejszą walkę z oczekiwaniem na diagnozę, ze strachem. Ojciec, który nie ma wsparcia, a powinien je dawać swojej żonie i dwóm córeczkom.

Sarah Moss - Między falami
Sarah Moss – Między falami

Jak żyć „normalnie” dla zdrowej córki i jak żyć z drugą, chorą córką nastolatką?
Co powiedzieć jak sam nie wiesz co będzie? – Wydawnictwo Poznańskie

„Kogut Domowy” Natasza Socha

A jak by Ci Tato kiedyś ktoś powiedział, że gdy będziesz dojrzałym facetem to wywalą Cię z roboty i będziesz musiał zająć się trzema córkami i domem? Że od teraz w Google nie będziesz sprawdzał kto wygrał mecz, ale dlaczego Twoja córka wymiotuje.

Natasza Socha - Kogut domowy
Natasza Socha – Kogut domowy

Dowiesz się jak ważne jest dobranie rajstopek pod kolor spódniczki i jak szybko można się zmęczyć obowiązkami domowymi już od 10:00 rano. Że Twoja żona będzie robiła karierę, a Ty będziesz podejrzewał ją o romans. Czy dał byś radę zawalczyć ze stereotypami i cieszyć się z zaistniałej sytuacji? – Wydawnictwo Pascal

„Chłopiec z klocków” Keith Stuart

Ostatnia książka jest o relacjach ojca z autystycznym synem. Historia, która może nie dotyczy każdego z nas, ale każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Nie każdy radzi sobie z emocjami, nie każdy umie zająć się swoimi dziećmi. Niektórzy się nawet tego boją.

Alex wręcz panicznie boi się zostać ze swoim synem sam na sam. Nie zna jego poukładanego świata, który razem z mamą stworzył jego syn. Gdy nagle drogi rodziców się rozchodzą, Alex musi pokonać lęk i nawiązać kontakt z dzieckiem. Jak to zrobił?

Tak jak potrafił, po męsku, może trochę nieporadnie, ale z sukcesem. Zagrał z nim w Minecrafta. Przeczytajcie koniecznie, by sprawdzić co z tego wyszło. – Wydawnictwo Muza

Keith Stuart - Chłopiec z klocków
Keith Stuart – Chłopiec z klocków

A teraz powiedz, którym z nich jesteś?

Comments are closed.