Niezniszczalny odkurzacz

Różnice pomiędzy tanim, a dobrym odkurzaczem.

Najpierw człowiek piątki świętuje na imprezach, a potem mija parę lar i piątki król życia śmiga na odkurzaczu. No chyba, że ktoś jest wielmożnym Panem. Wtedy Pan nie musi używać odkurzacza. Ja muszę. Tzn każdy zasługuje na odkurzanie. Po prostu.

I dopóki mieliśmy w domu super hiper Ultra Silencer odkurzacz, to odkurzanie było przyjemnością. Polubiłem się z tym sprzętem. Był poczciwy. Ale po kilku latach się zepsuł. Wspominam go czule. Czerwony. Cichy. Wytrzymały na uderzenia. Wytrzymały na awaryjne wyłączenia za pomocą kopnięcia, ew rzuty innym przedmiotem.

Taki był. Wytrzymały i wieczny. W sumie to zepsuł się w nim prawdopodobnie tylko włącznik. Może od tych kopnięć i przewrotów. Jakkolwiek. Przeżył pierwsze lata z dziećmi i przeprowadzki. Można by powiedzieć, że jadł gruz. Dobry sprzęt. Kosztował parę stów więcej, ale opłacał się bardzo.

A jak już się zepsuł odkurzacz-mistrz, to poszliśmy do EURO RTV itd. Zapytaliśmy faceta z obsługi:

  • “proszę pana, a czy ten mały czarny odkurzacz daje radę?”

I on odpowiada:

  • “Ten nawet mam w domu. Super, rzadko się wyrzuca worki.”

Więc drążę:

  • “a jak często pan odkurza?”

Heheh, odpowiada tak:

  • “no często… Dwa razy w tygodniu nawet! Mam kota, to wie pan, że trzeba dokładniej trochę sprzątać. Ciężko, ale daje radę.”

I w myślach czuję wybuch śmiechu. Myślę sobie, że ten człowiek żyje w Matrixie. I nie chcę go stamtąd zabierać. Przez myśl przebiegają mi nasze trzy koty. Później przebiega jakiś mały maltańczyk i niedźwiedź polarny.

Jeszcze będąc nadal w tych moich myślach… czułem, że do mojej imaginacji nie zdążyły przyjść jeszcze dzieci ze swoim bałaganem. Ale w końcu przyszły i zrobiły syf.

I przypominam sobie, że niby miałbym sprzątać tylko dwa razy w tygodniu. Ha ha. I ha.

No i rozsądek oczywiście mówił, żeby go nie kupować. Ale kto mówił, że ma być łatwo. Nabyliśmy kompaktowy odkuracz. Jak w piosence Szymona Wydry… TERAZ JUŻ WIEM. Czym tani odkurzacz od dobrego różni się. Szczerze to szkoda gadać o tanim odkurzaczu. Natomiast sprzedawca singiel z kotem w domu, może być traktowany przez dzieciate rodziny jako atrakcja. Clown odkurzaczowy. Co się uśmiejemy to nasze.

 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

comments

Mama mówi: idzie ciepło.

Batman versus Balerina.