Rozwodzimy się na potęgę – niestety takie są dane.

Rozwodzimy się na potęgę – niestety takie są dane.

Tempo życia, stres, nerwy, wyjazdy – to nie sprzyja budowaniu rodziny. A zazwyczaj oprócz dorosłych, są i dzieci. I to one też przeżywają rozstania rodziców. Wpływa to też na edukację najmłodszych.

Za parę dni odbędzie się ciekawe spotkanie video on-line z psycholog Marią Rotkiel, która podpowie wiele cennych praktycznych rad, głównie w kontekście szkoły, przedszkola, ale nie tylko.

To cenna, a właściwie bezcenna wiedza – mam nadzieję, że nigdy nie będziecie musieli z niej korzystać, a może przeciwnie – jesteście w trudnej sytuacji. Różne są opinie na temat rozwodów. Dla wielu często jest on jedyny, co prawda trudnym, sposobem na to, aby w końcu być szczęśliwym. Ba! Dużo osób organizuje nawet rozwodowe party!

A dziecko? Jak uszczęśliwić dziecko?

Można już zapisywać się na ważne video spotkanie z Marią Rotkiel, w cenie spotkania jest mp3 „Relaksacje” w jej  wykonaniu. Naprawdę warto!

A teraz kilka ciekawostek, które mogą Wam trochę uzmysłowić skalę problemu:

  • Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2014 roku orzeczono w Polsce prawomocnie blisko 66 tysięcy rozwodów.
  • Na 1000 nowo zawartych małżeństw w 2014 roku rozpadło się aż 349. Najczęściej rozwodziły się osoby w wieku 40-49 lat.
  • Najrzadziej taką decyzję podejmowali mieszkańcy Podkarpacia – 205 rozwodów na 1000 małżeństw i Małopolski – 253 rozwody.
  • Statystycznie najczęściej rozwodziły się osoby z wykształceniem zasadniczym zawodowym i średnim.
  • Najczęściej przyczyną rozwodu były niezgodność charakterów, niewierność i nadużywanie alkoholu. Na rozstanie wpływały także dłuższa nieobecność, naganny stosunek do członków rodziny i nieporozumienia na tle finansowym.

Więcej szczegółów zobaczycie tutaj:
http://www.mac.pl/e-konferencje/Wplyw-rozwodu-na-psychike