Somfy ONE+

Somfy ONE+

W kilku słowach powiem Wam, o co chodzi w sprzęcie nazywającym się Somfy ONE+ i jak przebiegają jego pierwsze chwile w naszym domu. Zrobię Wam taki bardzo krótki wstęp, żebyście zrozumieli, że ten sprzęt zajmie Wam tak samo mało czasu… Do dzieła.

  1. Przychodzisz do domu ze zgrabnym pudełkiem – pudełko otwiera się samo w odpowiedniej kolejności – wszystko wyjmujesz z niego jakbyś już to kiedyś robił.
  2. Podłączasz ładowarkę – złącze znane z telefonów znajduje się z tyłu urządzenia.
  3. Uruchamiasz aplikację – przechodzisz kreator mający kilka punktów.Koniec. Domowy wideo alarm zainstalowany.

Zaczynam w ten telegraficzny sposób, bo tak to właśnie wyglądała instalacja Somfy ONE+. Martwiłem się trochę, że uruchamianie takiego sprzętu zajmie mi dużo więcej czasu i będzie zwyczajnie żmudne. A było wręcz odwrotnie.

To jest dziecinnie proste i nie będę pisał zbyt długich instrukcji, bo musielibyście czytać o tym dłużej, niż faktycznie wymaga to czasu!

Pierwsza i ostatnia rzecz, którą trzeba zrobić „fizycznie” to podłączenie jednego kabelka zasilającego. Reszta dzieje się na smartfonie.

Do zarządzania urządzeniem Somfy ONE+ przeznaczona jest aplikacja Somfy Protect.

Można ją pobrać:

Co znajdziesz w opakowaniu:

  • Instrukcję użytkownika – podłączanie jest bajecznie łatwe, ale warto ją przeczytać, żeby poznać wszystkie możliwości urządzenia.
  • Kamerę – najważniejsza część zestawu. Jest niewielka, więc z łatwością znajdziesz miejsce, w którym jest postawisz. Ma również wbudowany czujnik ruchu i syrenę alarmową. Składa się to wiele przydatnych funkcji w jednym urządzeniu.
  • Ładowarkę – złącze zasilacza jest takie samo jak w wielu smartfonach. Zawsze korzystaj z oryginalnej ładowarki.
  • Szpilka do resetowania urządzenia – metalowa „szpilka” o ergonomicznym kształcie.
  • Klucz zbliżeniowy Key Fob do aktywowania i dezaktywowania alarmu – wychodząc z domu alarm aktywujesz za pomocą tego właśnie urządzenia. Możesz przypiąć je do kluczy jak każdy inny brelok.
  • Intelli TAG – czyli bezprzewodowy czujnik, które rozpoznaje drgania i wibracje. Można przyczepić go do okna i sparować z Somfy ONE+. Dzięki tej współpracy” Somfy ONE+ może wysłać do Ciebie powiadomienie, gdy ktoś otworzy wskazane okno.
Somfy ONE
Somfy ONE+ / Domowy alarm video

Somfy ONE

Tak niewiele potrzeba, żeby mieć domowy alarm

To jest jedna z tych nielicznych sytuacji, w których żona może zawstydzić męża. Jeśli ten tekst czyta jakaś dziewczyna, która czekała aż jej facet zamontuje w domu alarm, to musi wiedzieć jedno: do instalacji Somfy ONE+ nie jest potrzebny facet-instalator.

Po podłączeniu ONE+ do prądu, uruchamiasz aplikację na telefonie. Tam prosty kreator prowadzi Cię za rękę. Jak już dodasz urządzenie do aplikacji, to nie musisz robić nic więcej. Powiadomienia o nowych zdarzeniach będą przychodziły na Twojego smartfona.

Jeśli chcesz być choć trochę spokojniejszy o to co dzieje się w domu pod Twoją nieobecność, to jest to rozwiązanie dla Ciebie. W kolejnym tekście pokażę Wam kilka sytuacji, w których ONE+ sprawdził się u nas!