Szanuję Jurka Owsiaka i znowu dam mu swoje pieniądze

Szanuję Jurka Owsiaka i znowu dam mu swoje pieniądze

Co roku niestety uruchamia się ta sama historia. Wiele przypadkowych osób próbuje wypłynąć publicznie i pokazać swoją elokwencję szukając dziury w całym. A jest tak, że w żadnym z tematów (jakichkolwiek) nie można generalizować. Generalizowanie i mędrkowanie przez Internet nie czyni nas wiarygodniejszym, a rzucanych zdań prawdziwymi.

Są ludzie, których warto przynajmniej dopingować. A jeszcze lepiej ich wspierać. Jurek Owsiak jest DLA MNIE ikoną pomocy i to się nie zmieni. Jego działania budowały w mojej głowie duży obraz i robiły to przez wiele lat.

Budowały obraz pomocy innym ludziom, pomocy ogółowi. A przy okazji pokazywały pewnego rodzaju wolność. Wolność w myśleniu, robieniu tego co się chce. Ale „robienie czego się chce” to nie jest synonim „robienia głupot” jak się niektórym wydaje. Pamiętajcie, że czasami nie warto mierzyć własną miarą.

Oczywiście, że jak się człowiek uprze, to każdemu znajdzie bruzdy w jego historii. Nie ma ich tylko ten, kto nic nie robi. 26 Wielka Orkiestra gra dla „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

26. Finał WOŚP odbędzie się w 14 stycznia 2018.
Pamiętajcie o tej dacie, trzymajcie kciuki, żeby udało się jak najlepiej.

Chciałbym powiedzieć, że jestem dumny z WOŚP, Jurka Owsiaka i tysięcy ludzi, którzy pomagają przy tym projekcie. Róbcie to co kochacie, a ja w tym roku dorzucam się w najłatwiejszy sposób. Do puszki. Choćby to miały być moje ostatnie pieniądze!

Serio. Jestem dumny, że ta inicjatywa powstała w Polsce. Cieszę się, że przetrwała tyle czasu, pomimo różnych trudności. Jak dla mnie WOŚP to synonim patriotyzmu, takiego jak ja go rozumiem.

____
Więcej o Orkiestrze 2018:
https://www.wosp.org.pl/final/26-final