Szczecin w weekend

Szczecin w weekend

Większość dorosłego życia mówiłam, a teraz stało się to prawdą. Lecim na Szczecin, tym razem w praktyce! 

Ręka do góry, ile z Was myślało, że Szczecin jest nad morzem? 

Wielu przed naszym wyjazdem – nawet moja babcia, mówiło, żebyśmy poszli na plażę! No skąd mogła biedna wiedzieć, jak to jest daleko, tak daleko, że nikt tam nie był! 😂 Polni przetarli szlak, a nawet stwierdzili, że warto Wam o tym napisać.

Opowiem Wam głównie o jedzeniu, bo ten punkt musieliśmy chcąc nie chcąc ogarniać często. Pierwszym miejscem do którego poszliśmy była:

UKRAINECZKA

To miejsce gdzie kuchnia litewska i ukraińska łączy się i to w stary, oryginalny sposób. Kolorowe miejsce, przemiła obsługa ubrana w stroje ludowe i ludowa muzyka w tle, no taki żywczyk! 

Zamawiamy cepeliny, śledzia po litewsku, kołduny litewskie w rosole i żeberka. Trochę żałuję, że więcej nie mogliśmy, bo chęć miałam jeszcze na gałuszki, draniki i bliny. Ale to zjem w Sopocie, bo ponoć mają tam swoją filię. 

Co do jedzenia, wszystko jak u babci, świeżutkie, mięciutkie i delikatne w smaku, bo kuchnia ukraińska i litewska raczej należy do łagodnych. 

Możecie spokojnie udać się tam całą rodziną. Dzieci na dzień dobry dostają kredki i blok do rysowania, choć na jedzenie długo czekać nie trzeba.

W lokalu można kupić domowe przetwory z warzyw i owoców. Trochę drogo, ale warto! Tak dobrej konfitury śliwkowej jeszcze nie jadłam. 

Kołduny
Żeberka
Przetwory

Restauracja Ukraineczka:
ul. Panieńska 19, Szczecin
Ceny od 12-62 zł 

Pogoda w Szczecinie nas nie ugościła, lało właściwie cały czas, trochę nie chciało się nam nigdzie ruszać na kolację… i wtedy pod samym hotelem zobaczyliśmy małą knajpkę.

ZIEMNIAK I SPÓŁKA

Pozycja idealna dla rodzin z dziećmi, bo przecież większość kocha ziemniaki 😉 A pyr tam panie masz od groma, na wszelkie sposoby.

Ziemniaki pieczone jak na ognisku z różnymi farszami (ze śledziem też był) i frytki po belgijsku z dodatkami i placki ziemniaczane z farszami. Ja wzięłam ze śledziem! 😀

Kasa żadna, porcje ogromne. Wszystko pyszne, moje dzieci świadczą za to 😉

Lokal okazuje się że jest całkiem spory, obsługa bardzo ogarnięta, doradzi i zaproponuje. Wielki plus dla nich za świetny pokój dla rodzin. Z dużym kącikiem zabaw i bardzo dobrze wyposażoną w środki higieniczne łazienkę. Zarówno dla mamy jak i dziecka. 

To miejsce na bezstresowy rodzinny obiad!

Ziemniak i spółka
Placki

Ziemniak i Spółka (mają kilka lokalizacji)
ul. Dworcowa 19/1u
(wejście od ul. Korzeniowskiego)
70-404 Szczecin
Ceny od 9-35zł

Ile razy zdarzyło się Wam iść gdzieś zjeść w ciemno? Kompletnie nie byliście przekonani, ale Wasze dzieci już żyć wam nie dawały? Bo głodne, bo nóżki bolą, bo on oddycha moim powietrzem? Tak trafiliśmy do…

OLE BISTRO & TAPAS

Malutka knajpka na Nadbrzeżu, z widokiem na Odrę – a w środku mała Hiszpania! Owoce morza, mięsa i warzywa w porcjach „na raz”, czyli po hiszpańsku tapas 😉

Całkiem niechcący znów jedliśmy ziemniaki 😀 Bardzo polecamy to miejsce za pyszne przekąski i świetne wina! 

Bulwar Gdyński 2
70-653 Szczecin 
Ceny od 11 do 85zł 

To miejsce o którym chcę Wam teraz opowiedzieć, jest potwierdzeniem teorii, że czym dłużej jesteś w nowym miejscu, tym bardziej je poznajesz, odkrywcze prawda? 

Ale odkryciem roku mogę spokojnie nazwać pizzerię…

PASTA I BASTA!

W związku z naszą pracą, ostatnio trochę więcej mamy wspólnego z gastronomią, a w szczególności włoską. Mieliśmy przyjemność poznać tajniki wyrabiania prawdziwie neapolitańskiej pizzy i w tej pizzerii taką właśnie znaleźliśmy. Idealnie wypieczone cornicione, oryginalne składniki, ogromny wybór włoskich napoi i profesjonalna obsługa. 

Wszystkim prawdziwym pizzożercom polecamy to miejsce!

Pasta i Basta
ul. Sebastiana Klonowica 11A
71-244 Szczecin
Ceny od 8-42 zł

Pasta i Basta - Szczecin

Jesteśmy już prawie na końcu naszej kulinarnej podróży po Szczecinie, ale został nam jeszcze deser, nasza wisienka na szczecińskim torcie i w dodatku bez cukru 😉

Alternatywnie

Mieliśmy wielką przyjemność poznać Celestynę i Jej słodkie cuda! 

Od lat prowadzi bloga o zdrowych słodyczach, a od niedawna współpracuje z kawiarnią Alternatywnie, gdzie można spróbować Jej ciast i kupić słodkie kremy. Nasze dzieci wyjadały je palcami prosto ze słoika, a my pierwszy raz nie mieliśmy nic przeciwko. 

Wpadnijcie tu na dobrą kawę, a wyroby Celestyny zabierzcie do domu. 

www.cudacelestyny.pl

Alternatywnie
Al. Wojska Polskiego 39
Szczecin

Jak już się porządnie najecie, to wpadnijcie w dwa miejsca:

MUZEUM SZCZECINA – czyli opowieść o tym jak powstało i rozwijało się miasto. Przepiękny budynek gotyckiego Ratusza Staromiejskiego na Podzamczu, a w nim trzy piętra bardzo ciekawych eksponatów. To był wybór naszych dzieci, które wychodząc powiedziały że było mega fajnie, więc chyba warto 😉

Adres:
ul. Księcia Mściwoja II 8
70-533 Szczecin

Ceny: 
Normalny: 12zł
Ulgowy: 6zł

MUZEUM SZCZĘŚCIA – to nic innego jak strefa ścianek, scenografii do robienia zdjęć! Basen pełen pianek, wielki jednorożec, bananowa huśtawka, to tylko część atrakcji. 

Adres:
Aleja Papieża Jana Pawła II 3-4
70-413 Szczecin

Ceny:
Normalny: 25zł
Dziecko od 3 do 14 lat: 20 zł

Muzeum Szczęścia