Warto czytać, zobacz tutaj jeśli nie wiesz co przeczytać swoim dzieciom

Warto czytać, zobacz tutaj jeśli nie wiesz co przeczytać swoim dzieciom

To że warto czytać, wie każdy. Dobra książka nas relaksuje, inspiruje, a czasami wzrusza.
Nasz słownik powiększa się, mózg pracuje na wyższych obrotach. Wpadają nam nowe pomysły lub dowiadujemy się czegoś nowego. 

Czytać warto również dzieciom i to od urodzenia. Sporo się na ten temat mówi i mówiło już wcześniej. Głośne czytanie powoduje, że w małych główkach naszych dzieci zachodzą bardzo ważne procesy. Maluchy uczą się koncentracji, ćwiczą pamięć, a ich wyobraźnia się rozwija. Małe elektrony biegają po ich nerwach w tę i z powrotem, ćwicząc ciekawe ruchy. Uczą się poprawnego języka, zwiększa się zasób słów. Wspólne czytanie wzmacnia relacje między rodzicem a dzieckiem. Wie to każdy kto dla relaksu czytał swoim pociechom. Jeśli rodzic się wczuje, to dzieciaki wchodzą w ciekawe rozmowy na temat historii, które akurat poruszacie. 

Rynek jest pełen książek, najróżniejszych.
Można trafić bardzo dobrze, ale zdarzają się też totalne porażki.

Mam wrażenie, że niektóre wydawnictwa przestały się przykładać do korekty i puszczają wszystko jak leci. Czasami poziom druku stoi na poziomie słabych blogów. Smutne to, bo oznacza brak szacunku do papieru. Ale cóż, ostatnio znalazłem literówkę w książce z mojego dzieciństwa. Życia mi to nie zepsuło.

Żebyście nie musieli szukać to mam dla Was parę bardzo dobrych książek, które przeczytaliśmy z naszymi dziećmi i uważamy, że warto je mieć na swojej półce. Większość z nich jest dla dzieci od 4 roku, ale nie ograniczajmy się, nasza trzylatka też chętnie słucha. Przez nasz dom przewinęło się dużo tego typu materiału, swoje w życiu już zobaczyliśmy. Poziom książek jest różny. Od przecudownych pięknych wydań z dopracowanymi treściami, po gnioty z bezsensowną treścią i literówkami. Dzisiaj skupiliśmy się jednak na tych dobrych, rekomendowanych.

01.
„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”

Justyna Bednarek
Ilustracje: Daniel de Latour 
Wydawnictwo: Poradnia K

158 stron

Na pewno każdy z nas zastanawiał się kiedyś co się dzieje ze skarpetkami które giną w praniu. Ta książka w zabawny sposób pokazuje skarpetki, które żyją własnym życiem. Robią karierę, podróżują lub pomagają potrzebującym.

Skarpetki
Skarpetki

Mają pragnienia i marzenia, chcą czegoś więcej niż siedzieć w koszu na brudną bieliznę. Po tej lekturze już nigdy nie spojrzysz na skarpetki tak jak kiedyś. Bardzo wygodne wydanie, kartki zaokrąglone, dużo kolorowych i pasujących ilustracji.

Skarpetki
Skarpetki

Cena: 39,90 PLN

 

02.
„Naukowa Demolka – Kosmos”

Isabel Thomas
Ilustracje: Nikalas Catlow.
65 stron

Książka na nudę, gdy pada deszcz albo gdy trzeba ruszyć w długa drogę samochodem. Ciekawe zagadnienia związane z kosmosem, wytłumaczone w barwny i przystępny sposób. Coś do poczytania i kreatywnej zabawy. Masa wycinanek, labiryntów i układanek.

Naukowa Demolka
Naukowa Demolka

Czym jest tunel czasoprzestrzenny? Jak zrobić galaktyczny generator i jak urządzić wyścig grawitacyjny? Wszystko to znajdziecie w „Naukowej Demolce”.

Cena: 24,99 PLN

 

03.
„Lottie Lipton”

Dan Metcalf.
Wydawnictwo Dwukropek

Seria książek o rezolutnej Lottie. Bardzo przypadły do gustu naszym dzieciom. Każde wydanie to dosyć krótka (około 80 stron) opowieść. Czas idealny na zaśnięcie mało sennego dziecka lub książka na dwa wieczory. Napisana prosto i obrazowo, wpływa na wyobraźnię maluchów, a także uczy niewielkiej części historii.

Lottie
Lottie
Lottie
Lottie

Tajemnice jakie odkrywa Lottie wraz ze swoim wujem Bertem i dozorcą muzeum Regiem, ciekawią i zachęcają do słuchania. Przeczytaliśmy już Klątwa Egipskiego Kota i Sekrety Kamienia. Kolejna cześć to „Zwój z Aleksandrii”. Czekamy na te książki niczym na nową część Harrego Pottera. Serio.

Cena: 19,99 PLN

 

04.
„Zagubieni na pustyni strachu”

Tracey Turner
Wydawnictwo Dwukropek
125 stron

Książka dla dzieci o mocnych nerwach. Poradnik przypominający zabawę w podchody. Jak przetrwać na pustyni pod palącym słońcem? Jakie zwierzęta nam grożą i czy lepiej maszerować w dzień czy w nocy?

Zagubieni
Zagubieni
Zagubieni
Zagubieni

Oraz o nagłych powodziach, burzach piaskowych i roślinach jakie możemy spotkać na pustyni. Sam dokonujesz wyboru, albo przechodzisz dalej albo to Twój koniec. Powinno spodobać się hardcorowym tatusiom. Nie dla ludzi o słabych nerwach… 😉

Dostępne w serii:

  • Zagubieni w dżungli zagłady
  • Zagubieni w górach śmierci
  • Zagubieni w morzu rozpaczy.

05.
„Zbrodnia nie przystoi damie”

Robin Stevens
Wydawnictwo Dwukropek
344 strony

Pozostając w klimacie zagadek i tajemnic, pozycja wreszcie skierowana do dziewczynek.
Małe damy Daisy i Hazel zakładają tajne towarzystwo detektywistyczne. Sprawa jaką muszą rozwikłać, to smierć nauczycielki panny Bell.

Zbrodnia nie przystoi damie
Zbrodnia nie przystoi damie

Dziewczynki będą musiały mocno się napracować. Grono podejrzanych jest spore.  Daisy i Hazel krok po kroku sprawdzają każde alibi. Kto zostanie do końca? Do kogo należy tajemniczy kolczyk?

Cena: 34,99 PLN

 

06.
„Dzielny Rycerz”

Piotr Marchewka
24 strony

Jest to książeczka specjalna, bo stworzona przez Tatę Piotra, dla synka Michała. Opowiada o codzienności małego bohatera. To taki bohater który walczy z chorobą.

Dzielny Rycerz / Piotr Marchewka - 2017
Dzielny Rycerz / Piotr Marchewka – 2017

Na każdej stronie znajdziesz kolorowe ilustracje i rymowane wiersze. Co parę kartek autor zachęca dzieci do aktywności, każe klaskać i przybijać piątkę. A także śmiać się jak najgłośniej potrafią. Nasze dzieci prosiły żeby im czytać kilka razy pod rząd.😉

Dzielny Rycerz / Piotr Marchewka - 2017
Dzielny Rycerz / Piotr Marchewka – 2017

Litery są bardzo wyraźne, więc dzieci mogą próbować je odczytywać.
Książka bardzo przyjemna dla oka. Polecamy z pełnym sercem. 🙂 
Cena: 30 PLN