Wiem kiedy urodzisz 😂

Wiem kiedy urodzisz 😂

Mogę napisać o tym, że za chwilę zacznie się wielkim boom na porodówkach. Skąd to wiem? Bo poczytałem trochę danych statystycznych. I o paru obserwacjach Wam tu szybko powiem. A statystycznie najwięcej dzieci rodzi się właśnie we wrześniu. To jest mój punkt wyjścia.

W 2016 roku był nawet JEDEN TAKI DZIEŃ, podczas którego urodziło się na terenie Polski 1500 dzieci! Był to 13 września. Ruch w szpitalach musiał być niezły. 

Najbardziej prawdopodobne jest zatem, że w Polsce Twoje dziecko urodzi się w tym samym miesiącu co ja. Jesteśmy efektem masowej produkcji 😉 Rodzice bawią się na urlopie, a później wszyscy musimy świętować w najgęstszym kalendarzu urodzinowym.

1500 urodzeń jednego dnia!

Świąteczna miłość i pierogi z kapustą powodują, że dziewięć miesięcy później mamy rekordową dzietność. Z KAPUSTĄ! ziarnko prawdy w historiach o dzieciach z kapusty musi być.

Już wiem dlaczego w naszym kraju powstaje tak dużo nowych świąt! Cwaniaki z rządu to przewidziały! Więcej świąt = więcej dzieci. Simply as that! 

Ulubione dni na poród?

Gdyby szukać ulubionych dni do porodu, to dzieci w większości rodzą się albo we wtorek albo w weekend. Statystycznie więcej rodzi się chłopaków chłopaków.

A mi się wydawało, że społeczeństwo się drastycznie feminizuje. Pewnie kiedyś przeczytałem jakieś głupoty.

Dziewczyny siedzą w brzuchu krócej niż chłopcy. To pewnie dlatego, że spieszy im się, żeby pogadać z nową przyjaciółką. Ta przypadłość do gadania zostaje już z dziewczynami na zawsze. Czasami jak widzę swojego syna zmęczonego słuchaniem swojej siostry, to zastanawiam się czy to kiedykolwiek się skończy? 🙂

Jeśli nosisz bliźniaki to największe szanse na urodziny mają w 37 tygodniu ciąży. Oczywiście bliźniaki to szczęście i przekleństwo.

Szczęście, bo jak Ci się jedno przybrudzi na zdjęciu, to masz drugie takie samo. A przekleństwo, bo może być ciężko ich odróżnić. Wystarczy mała wada wzroku, zmęczenie i można pomylić. A pomyl np.

Noworodki średnio ważą 3kg i mają 50cm długości. To są pewne standardy. Nie rodzą się mega większe dzieci i nie rodzą się takie o wielkości maltańczyka. Wszyscy musimy zadowolić się średnim wynikiem. To dla naszego dobra.

ILE TO POTRWA?!?!

Ola w ciąży

Pierwsze dziecko rodzi się średnio 12-14h, a drugie 8-10h! Profit!

Jak w systemie premiowym za udział w społeczności premium. Z każdym kolejnym zyskujesz pakiet z szybszą usługą.

Kobiety przybierają w ciąży 15-20kg. Ogromnym plusem jest to, że wszystkie kobiety w ciąży wyglądają ładnie. Myśl o tym zjadając kolejne opakowanie lodów. Jeśli dasz radę, możesz zjeść cały świat.

Niezależnie od statystyk i tego co dzieje się najczęściej, to wszystkie mamy i wszystkie dzieci są wyjątkowe. Kochamy dzieci tak długo jak dają nam się wyspać 😉

4 comments
 • Ola
  17/08/2018

  Dobrze ze ja rodzilam 15 min, to przy nastepnym 5 min i po robocie
  Tyle ze w 7 miesiacu to tez pewnie jakies inne statystyki sa
  No i w grudniu ale zaraz po najedzeniu sie pierogow z kapusta i grzybami ✌

 • Kobieta
  17/08/2018

  Mam bliźniaki i mnie przekleństwo ominęło, bo moje nie są do siebie podobne, a nawet nie są tej samej płci 🙂

 • Marta
  17/08/2018

  Ja rodziłam w styczniu (majowkowa córeczka) i od wejścia na porodowke, wyszlam z niej po 2,5 h z czego ostatnia faza trwała 5minu (jeśli tak będzie wyglądać każdy poród, mogę rodzic nawet drużynę piłkarska ) ale dopiero wtedy, jak moj mały szogun się trochę wyciszyć i uspokoi miała 3150 i 55 cm i wyszła dokładnie w dniu, w jakim miała się pojawić

 • Agata
  19/08/2018

  Ja też 15 min, rachuciachu i po sprawie . Październik – wtorek . Tak krótko to trwało, że nawet nie pamiętam co się działo na porodowce .

Comments are closed.