Wskazówki ministerstwa dla rodziców

Wskazówki ministerstwa dla rodziców

Jesteście ciekawi co przygotowało Ministerstwo Edukacji? Proszę bardzo. Wprost z rządowych serwerów, świeże informacje! 😃

Tak to sobie poukładali, że „wytyczne” są dla rodziców, nauczycieli i szkół. Trochę się od siebie różnią, ale oczywiście zapoznajcie się sami, żeby mieć swoje wnioski.

Ja tylko daję mały komentarz rodzicielski.

WSKAZÓWKI DLA RODZICA:

1. Nie posyłaj do szkoły i placówki chorego dziecka

– To znana od dawien dawna zasada uczciwych rodziców. Nie wysyłasz dzieciaków, jeśli glucą, kaszlą itd. Zasada stara jak świat.

2. Przestrzegaj regulaminu funkcjonowania szkoły w czasie pandemii.

– Czytaliście kiedyś regulamin szkoły? Ja czytałem, dużo nudy. Standardy. Ale można tak sobie umyć ręce od zbędnych pytań po 01.093. Poinformuj szkołę, jeśli domownicy są objęci kwarantanną.- Taka zasada też już od dawna funkcjonowała. Jeśli dziecko jest chore, to dzwonisz do szkoły powiedzieć, że jest jak jest.

4. Sprawdzaj na bieżąco informacje od dyrektora szkoły lub nauczycieli.

– Rozumiem, że to komunikat do tych, co olali szkołę po starcie pandemii. Te zagubione rodziny duchów nie odnalazły się do dzisiaj?

5. Zawsze odbieraj telefon ze szkoły. Jeśli nie możesz odebrać, pilnie oddzwoń.ok, standard.

6. Sprawdza czy dziecko nie ma zbędnych rzeczy w plecaku.

– No ja Was proszę. 2020, można by już książki zanieść do tek szkoły i zostawić je tam na zawsze co nie?

7. Przypomnij dziecku zasady bezpieczeństwa podczas posiłków.

– No tak, ziemniaczki możesz zostawić, ale kotlecika zjedz. Nie wbijaj kolegom widelca w kolano, nie dłub łyżką w oku… czy jak te zasady bezpieczeństwa brzmią?

8. W miarę możliwości unikaj transportu publicznego w drodze do/ze szkoły. Pomyśl o spacerze, rowerze.

– I tu wybucham śmiechem. Kto sobie może pozwolić na transport tylko indywidualny to ma dobrze. Co z resztą? Mam puszczać dzieci luzem, w czasie kiedy w lasie nieopodal tajna policja robi łapanki na dzieciaki szkolne? 😃 Już rozumiecie, czemu się denerwowałem na funkcjonariuszy analfabetów nie umiejących się przedstawić? Może już nie szukajcie tych 9 letnich dilerów w lesie pod szkołą? Klimat trochę lepszy będzie.

9. Organizuj dziecku jak najwięcej wolnego czasu na świeżym powietrzu.

– Kochaj, dbaj, ubieraj, baw się z dzieckiem, kup lody. Dużo banałów można by tu jeszcze dopisać.

10. Przypomnij dziecku, że zasady bezpieczeństwa obowiązują przed lekcjami i po nich.

– Czy ja dobrze czytam, że zasady bezpieczeństwa nie obowiązują w trakcie lekcji? 😃

Czujecie się bezpieczniej? Głód wiedzy zaspokojony?Jeśli nie wierzycie, to są wskazówki dla rodzica. Oficjalny sziet. Czego tu nie ma:- obietnicy, że zadbają o sanitariaty szkolne- ani słowa o maskach (jakaś różnica pomiędzy dorosłymi)?

Ja wiem, że mało kto wie co się wydarzy w kolejnym kwartale, ale te broszury „Bezpieczny powrót do szkół” mogłyby być dystrybuowane spokojnie w 1990. Wracamy do standardów, nic nowego do zaoferowania tutaj nie ma.