Awaria Facebook i Messenger

Awaria Facebook i Messenger

Od 05.03.2024 trwa awaria Facebook, Instagram i WhatsApp (META). Użytkownicy narzekają na brak możliwości zalogowania się, resetu hasła, dostępu do różnych usług. Wtorek był najtrudniejszym dniem, bo praktycznie cała społeczność została wylogowana z usług. Pod koniec dnia wydawało się, że jest nadzieja na poprawę, ale niestety środowy poranek pokazuje, że awaria trwa w najlepsze.

Przywrócony został dostęp do tablic informacyjnych, niektórzy użytkownicy mogą się logować. Jednakże system sprawia wrażenie jakby działał tylko szkielet, a głębsze usługi nadal nie są dostępne.

Problem jest z weryfikacją i identyfikacją konta. Pomimo klikania w „Wyślij hasło za pomocą SMS”, to hasło nie przychodzi, ani na SMS, ani na WhatsApp. Kody wysyłane e-mailem nie potwierdzają konta – sprawiają wrażenie błędnego kodu.

Teoretycznie da się zmienić hasło, ale tego hasła nie da się wykorzystać do logowania – gdyż Facebook będzie prosił, aby zweryfikować logowanie za pomocą innego urządzenia. A nie da się tego zrobić. Jest to technicznie niewykonalne.

Co robić, jak naprawić?

Bądź cierpliwy. Nie resetuj hasła co chwilę, gdyż możesz wpaść w filtry antyspamowe, albo zostać oznaczonym jako konto nieprawdziwe. Nie podawaj ponownie skanu dowodu osobistego. Cierpliwość może dać tu więcej korzyści. Poczekaj, daj im czas na naprawienie problemów. Wydaje się, że do tej pory nie było jeszcze podobnej awarii. Facebook nie mówi co spowodowało ten problem.

Plotka brzmi:
Plotka mówi, że problemy wynikają z ataku na łącze internetowe pomiędzy Azją a Europą. Czy tak jest? Nie wiem.

UPDATE 06.03.2024:

Jak widzicie na screenie, na stronie pokazującej awarie FB, widać świeże komentarze, które mówią, że usługi nadal nie działają.

UPDATE#2 06.03.2024:

W serwisie „Down Detector” służącym do monitorowania serwisów internetowych i usług, widać, że peak zgłoszeń awarii był wczoraj, ale dzisiaj nadal utrzymuje się stały poziom zgłoszeń, co oznacza, że awaria nie została jeszcze w pełni pokonana.

UPDATE #3 06.03.2024:

Posty publikowane na Facebook na wtorek 05.03.2024 potrafiły znikać z profili. Nie martwcie się, to nie Wasz błąd. Nastąpił jakiegoś rodzaju reset najświeższych aktywności.