Laboratium Dextera: Omlette du fromage song

Laboratium Dextera: Omlette du fromage song

Kto tego nie zna, ten nie wie co to życie i nauka języków. Piosenka hit. Twoje dziecko musi to umieć. Być może kiedyś we Francji uratuje mu to życie.

Za Wikipedią:

Laboratorium Dextera (ang. Dexter’s Laboratory, 1996-2003) – amerykański serial animowany opowiadający o perypetiach młodego geniusza Dextera, który wybudował w swoim pokoju tajne laboratorium, oraz jego siostry Dee Dee.

Kreskówkę wyprodukowało studio Hanna-Barbera dla Cartoon Network, a autorem i pomysłodawcą jest Genndy Tartakovsky. Pierwszy odcinek powstał w ramach Co za kreskówka!.

Najważniejsi oczywiście byli:

  • Dexter – główny bohater, twórca i właściciel laboratorium. Jest małym geniuszem, który zawsze nosi biały fartuch, rude włosy, czarne lakierki, fioletowe rękawiczki i okulary. Na podstawie odcinka Zdjęcie można wnioskować, że chodzi do czwartej klasy szkoły podstawowej.
  • Dee Dee – starsza siostra Dextera. Ma blond włosy związane w dwa kucyki, nosi różową sukienkę i różowe baletki, kocha lalki, kucyki, balet oraz jednorożce – jest stereotypem 12-letniej dziewczynki (w odcinku Szczep zwany dziewczyny czyta z koleżankami ich ulubione czasopismo Eleventeen), jednak prawdopodobnie chodzi do szóstej klasy szkoły podstawowej. Wprowadza chaos w uporządkowane, przewidywalne życie Dextera – naukowca, wciąż wpadając do jego laboratorium, naciskając niewłaściwe guziki i niszcząc wszystko, co napotka na swoje drodze. Jej dwie najlepsze przyjaciółki to Mee Mee i Lee Lee.