Nie dajesz forsy Owsiakowi?

Wersja 2014: Trafiłem dzisiaj na artykuł mówiący o tym, że nie warto dawać Owsiakowi pieniędzy, bo ponad połowa z zebranej kwoty idzie na cele inne niż zakup sprzętu. Nie będę się dzisiaj rozpisywał, bo tu szkoda marnować za mocno klawisze. Szukali majątku, kwestionowali koszty. Dziennikarstwo obywatelskie wychowane na Archiwum-X.

Wersja 2016: Nadal nic się nie zmieniło. Ten kto nie lubił WOŚP, ten nadal rozlicza Owsiaka za prowadzenie firm. Narodziło się nam pokolenie kontrolerów finansowych. Jakość i skrupulatność. Zmienia się to, że  nawet Caritas otwarcie mówi o braku konfliktu. Politycy nadal wykorzystują WOŚP do swoich wojenek. Świr minister wymyślił skłóconą grupkę alter-wośp. Niestety świr ministrowi brakuje charyzmy i generalnie chyba przede wszystkim oleju w głowie. Przewiduję, że w tym roku znowu padnie rekord. Ludzie w dupie mają wojenki.

Znalazłem jedno rozwiązanie, które pozwoli zachować spokój ducha, być wiernym ideałom i pokazać innym ludziom, jak powinni czynić prawdziwi patrioci oraz ci nieskazitelni.

Wszystkim dupo-mądrym (prawdopodobnie potrzebującym hospitalizacji psychiatrycznej) życzę jednej jedynej odważnej decyzji. Napiszcie sobie prosty dokument o treści takiej jak poniżej:

############################

Ja niżej podpisany ‘Adam Samodzielny’,

oświadczam i proszę o poszanowanie mojej decyzji.
W sytuacji wymagającej ratowania mojego życia, bądź jakiejkolwiek
innej sytuacji szpitalnej podczas której wykorzystywany jest sprzęt
zakupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, proszę o zaniechanie
wszelkich działań. Nie chcę, aby moje życie było zależne od sprzętu finansowanego
w ten sposób.

Jeśli moje dziecko trafi do szpitala na badania, nie używajcie aparatów
do badania słuchu. Moje przekonania są silniejsze niż życie i zdrowie moich bliskich.

Jeśli kiedykolwiek moi dziadkowi trafią do szpitala na geriatrię,
zostawcie ich w spokoju.

Wolę, żeby poczekali na swój koniec, niż mieli szansę na życie
wspierane przez tę szatańską machinę. 

Oświadczam również, że jestem w pełni poczytalny.
niżej podpisany

…………….
Styczeń 2017

POBIERZ OŚWIADCZENIE W PDF do DRUKU:
Oświadczenie-ANTY-WOŚP_do-druku.PDF

############################

facepalmNie wiem co tu można więcej powiedzieć.
Zdaję sobie sprawę, że to burdel w naszym kraju powoduje, że szpitale są
słabo wyposażone. Nie chcesz, nie dawaj tej złotówki do puszki. Nie bądź biedniejszy. Kup sobie za to bułkę. Bądź zwycięzcą. Ale też miej chłodny osąd i nie zachowuj się jak dupek. Da się. Nawet Caritas to rozumie.

 

Comments

Leave a Reply
 1. To, że te fundacje i organizacje społeczne będace z zarządzie J.O. mają na celu zysk dla niego samegoto prawda, ale czemu by z tego zysku nie oddawał na cele zdrowotne, społeczne właśnie tego większego % swojego zysku? Na organizacje tvn, polsat, i innych komercyjnych badziewii wszyscy leca dawac, a oni tworza je WYŁĄCZNIE po to by odpisywać podatek, nie oszukujmy się.

 2. Panowie i panie w całej akcji WOŚP chodzi o to żeby i Melon był Złoty i Mrówka Cała 😀

 3. Dawno nie czytałem takiej demagogii. Czy Pan Owsiak i WOŚP to jakieś święte krowy, które są wyjęte spod jakiejkolwiek krytyki? Otóż nawet gdyby dzięki aparaturze zakupionej przez WOŚP ludziom odrastały ręce albo dochodziło do zmartwychstań, to nie dawałoby to komukolwiek mocy do odmawiania innym prawa do krytycznych opinii wobec posunięć Owsiaka czy też jego organizacji.
  A stosując doprawdy żelazną i wręcz obezwładniającą logikę autora można by uznać, że kierowcy korzystający z dróg wybudowanych z pieniędzy UE mają się teraz zamknąć i owej UE pod żadnym pozorem już nie krytykować. No chyba, że podpiszą równie błyskotliwe jak powyższe oświadczenie z klauzulą, że nawet jak będą umierający to na drodze zafundowanej przez Unię do szpitala zawieść się nie pozwolą.
  Aha, i w ambulansie zakupionym przez WOŚP rzecz jasna także!

 4. ŻAL mi tej OGROMNEJ, szczerej i nie mającej pojęcia o zakulisowych podłościach i przekrętach (J.Owsika i jego żony w założonych przez nich celem umożliwienia tych kombinacji spólkach córkach) – rzeszy dzieci i młodzieży o dobrym SERCU-porwanych tą b.szlachetną ideą!-Ale w świetle ostatnich wydarzeń KOMPROMITACJI J.Owsika w prawno-SĄDOWYCH konflikcie z blogerem MATKĄ KURKĄ)-b.skompromitowaną i mocno PODEJRZANĄ ideą – i już cokolwiek nietransparentną i mocno sPOniewieraną ze względu na korzystanie z jej owoców (setek milionów zł) przez ludzi dla których ta w/w rzesza WOLONTARIUSZY marznie corocznie i dlań tej ogromnej kaski przecież nie zbiera! Oni zbierają ją dla FAKTYCZNIE POTRZEBUJĄCYCH, ale tam ona trafia niestety WBREW ZAŁOŻENIOM i OBIETNICOM …tylko w części …O ojcu Jureczka Owsika- ZOMO-wcu i podejrzanych PRAWDZIWYCH OJCACH- POmysłodawcach,licencjodawcach,założycielach i spijających największą z tego śmietankę-niewiele niestety wiemy…Jednak biorąc pod uwagę czasy kiedy WOŚP powstawała (upadek KOMUNY,i transformacji ustrojowej)-ma to b.złe konotacje i POdejrzenia-o czym właśnie napisał w swojej ostatnio wydanej książce Marek Piekarczyk-LIDER znanego w tamtch latach,głównego nurtu młodzieży HAVY-MEtALOWEJ o kultowej już sławie: TSA-współpracujący w tamtych latach = upadku i schyłku komuny z J.Owsikiem na słynnej scenie w Jarocinie – poźniej zawłaszczonej i przejętej przez J.O! Wtedy przecież powstawały też i inne WSPANIAŁE, b.dochodowe i wpływowe dzieła pogrobowców KOMUNY-szukajacej sobie INTRATNYCH posadek w nowej, kapitalistycznej rzeczywistości-jak TVN (założony przez SŁUŻBY WSI), czy też POLSAT (założony przez ex-SBeków i szpicli TW) itd…A dziwnym trafem ich plenipotentami i największymi beneficjentam są teraz właśnie RESORTOWE dzieci i ich funfle i POciotki! CZY O TO NAM WSZYSTKICH CHODZIŁO? CZY PO TO WALCZYLIŚMY Z KOMUNĄ i PO to ojciec-PUŁKOWNIK bandyckiego,zbrodniczego ZOMOw/w kazał lać nas pałami PO plerach-abyśmy teraz-niejako w podziękowaniu… dostarczali IM DOBROWOLNIE środków do LUKSUSOWEGO ŻYCIA??? A zresztą-RÓBTA CO CHCETA-JA NIC IM NIE DAM-a WY…JAK CHCETA! Otwieram WAM tylko oczy,i rozum-bo warto o tym wszystkim wiedzieć ZANIM oddacie swoje ostatnie wyłuskane zaskórniaki i ciężko zarobione pieniądze! SMUTNA PRAWDA-ale PRAWDA…pzdr!Przed c
  PS.Kameleon Kamel – Mrozu to TU może i nie ma ,ale wszak wieje i leje dziś b.mocno….

 5. antyWOŚPOWCY, antyszczepionkowcy, antyKUPUJĘ-W-MARKECIE, antywszystko ludzie ostatnio jacyś są… smutne.

 6. 1. Jeśli już dziękować to nie Panu Owsiakowi a milionom Polaków – Pan Owsiak prowadzi jedynie fundację i jest z tego tytułu bardzo dobrze wynagradzany.

  2. Sama idea również nie jest zasługa Pana Owsiaka gdyż jest znana na całym świecie pod nazwą TELETHON od ponad półwiecza i faktycznie w wielu krajach dochodziło do malwersacji zebranych pieniędzy.

  3. Sam pomysł jest oczywiście bardzo szczytny i godny pochwały ale czy nie macie wrażenie że fundusze te stały się po prostu kolejnym podatkiem który nasz “kochany rząd” zaanektował sobie do budżetu na rzecz służby zdrowia a zaoszczędzone pieniądze (no skoro Owsiak kupi to przecież o tyle można dać mniej na służbę zdrowia) przeznaczyć np na premie dla urzędników.

  4. Moim zdaniem ten cały sprzęt powinien być kupiony z funduszy NFZ (bo to jest jego psi obowiązek) a pieniądze z orkiestry przeznaczane na cele które są ponad możliwości NFZ ( jakieś super drogie operacje które muszą być zrobione za granicą – dofinansowanie jakiś najnowszych leków ) – a najlepiej oczywiście żeby poszły:
  – na wyszkolenie lekarzy którzy nie tylko te superdrogie operacje mogliby zrobić w Polsce oraz wykonywać je również dla obcokrajowców co przynosiłoby dochód który mozna by było reinwestować.
  – instytuty opracowujące takie supernowe leki
  – itd…

  Orkiestra to taki żebrak co żebrze dla swoich dzieci – owszem to dobry gest żeby wesprzeć – ale 100kroć lepszym byłoby dać temu żebrakowi pracę żeby sam sobie mógł pomóc

4 Pings & Trackbacks

 1. Pingback:

 2. Pingback:

 3. Pingback:

 4. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading…

0

Comments

comments

Fajnie być Tatą, ale…

Pomaganie jest najważniejsze. Dziękuję pracownikom, wolontariuszom. Jesteście wielcy.