Nie dawaj forsy Owsiakowi! powiem ci dlaczego

Home / blog / Nie dawaj forsy Owsiakowi! powiem ci dlaczego
Nie dawaj forsy Owsiakowi! powiem ci dlaczego

Nie spodziewałem się, że wczorajszy wpis na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spowoduje tyle kontrowersji. No ale jednak. Pierwsze polecenia linka to same pozytywy, po 10 godzinach do głosu doszli jednak przeciwnicy. No i co przeciwnicy zarzucają szatanowi Owsiakowi?

Przede wszystkim:
1. … że pieniądze nie są wydawane 1:1
… no to ciekawe. To tak jakby oczekiwać, że prowadzenie działalności gospodarczej to tylko koszty zakupu sprzętu. Nie wiem czy jest co tu więcej mówić?

2. … że Owsiak wspiera Woodstock, który jest siedliskiem zła i demoralizacji
… byłem kilka lat temu na Woodstocku, ani nie czuję się zdemoralizowany, ani zindoktrynowany. Wszedłem i wyszedłem z tym samym stanem świadomości.

3. … że politycy podczepiają się pod akcję i czerpią korzyści
… a jak ma temu zapobiec?

4. … że Caritas wydaje mniej/ma mniejsze koszty działalności
… nie wiem jak to rozumieć. Jeśli chodzi o pracę, to nikt nie chce pracować za darmo, albo w granicach opłacalności/stawki minimalnej. Oczywiście działalność charytatywna powinna być prowadzona za darmo od a do z. Próbowaliście kiedyś zrobić akcję charytatywną bez kasy i mieć jakiś dobry wynik? Ja próbowałem.

5. … że Owsiak kupił pokojowemu patrolowi BMW X1…
… no tak, bo lepiej żeby kupił Dacię, albo jakieś stare używki, które się rozlecą.

6. … że Zbigniew Owsiak był w MO
… a mój ojciec jest hydraulikiem. Ni chuja nie znam się na hydraulice, ani nie znam jego kolegów. Wręcz nie mam z nim nic wspólnego. To kim jest Twoja rodzina nie ma nic wspólnego z tym kim jesteś Ty.

7. … że WOŚP kupuje sprzęt ale go nie serwisuje
… no tak, dałeś wędkę to kup żyłkę i zrób staw, a potem jeszcze ugotuj.

8. … że są lepsze metody na wydanie swojej złotówki
… to prawda. Są. Więc weź swoją złotówkę. Wpierdol ją do puszki lub konta jakiego zechcesz i nie psuj krwi tym, którzy zrobili coś dobrego. Rzygać się chce od analiz „ekonomistów” obrabiających dane/wyniki WOŚP i doszukujące się nieefektywnego wydawania pieniędzy.

A co Ty masz myśleć?

Staram się bardzo nie wygłaszać opinii, tym bardziej nieprzychylnych. Nie wiem co siedzi w Waszych głowach, ale mam dwójkę dzieci, które skorzystały ze sprzętu finansowanego przez WOŚP. Więcej dzieci mieć nie będę (ale będę stary) i mam nadzieję, że Owsiak kiedyś nie straci siły do tego i nie pierdolnie pomysłu WOŚP. Bo jeśli do głosu nadal będą dochodzić krzykacze, którzy wolą poszukać dziury w całym, to gdzieś kiedyś komuś może zabraknąć tego jednego gównianego dostarczonego przez Orkiestrę sprzętu.

pozdrawiam Was serdecznie,
i jak mówi Jurek Owsiak, róbcie co chcecie, ale nie podcinajcie swoim pierdoleniem skrzydeł ludziom, którym chce się jeszcze coś w tym smutnym kraju robić.

UPDATE 2017:
Z perspektywy czasu widzę, że jednak nie ma co się buntować. Niech sobie każdy mówi co chce. Dopóki nie są to krzywdzące (nieprawdziwe) informacje, to trzeba to olewać. Ci, którzy chcą dorzucić się do puszki dostają jeszcze większej motywacji, żeby fala głupot pokonała to co dobre niesie ze sobą cała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Serio, jest dużo innych podmiotów do bicia. Hejterzy, przytulcie swoją mamę i pomyślcie o czymś dobrym.

Comments are closed.