Ludzie są super

Ludzie są super

W państwie mamy tzw. dupę, generalnie czujemy się słabo. Tak, wiem, że nie wszyscy i, że generalnie jest dobrze… Ten wpis znalazłem w archiwach bloga jako szkic. Miał być opublikowany równe dwa lata temu, ale z jakiegoś powodu nie kliknąłem i nie wyszło.

Szkoda mi go zabijać, więc odrobinę zaktualizuję i puszczam do Was. Nadal są to aktualne tematy.

Są na świecie ludzie, którzy robią małe fajne rzeczy poprawiające innym nastrój. Czasami te małe rzeczy powodują, że wraca nam wiara w ludzi.

01. Facet, który naprawił niewidomej córce święta Wielkanocne

Zrobił jajko.

 

02. Koleś bez kończyn, ma więcej przekazu niż wielu polityków z ładnym garniturem

Nick Vujicic, człowiek bez rąk i bez narzekania. Lata mijają, a on jest coraz bardziej zdeterminowany.

03. Nowa jakość szczepień, koniec ze strzykawkami

Takie pomysły to według mnie esencja rozwoju świata. Temat szczepień powoduje u nas w kraju wewnętrzne wojny w których bliscy znajomi, starzy przyjaciele, a nawet całe rodziny – są w stanie się podzielić i bić do krwi.

A jest facet, który coś z tym zrobił. Strzykawka to urządzenie wymyślone ponad 100 lat temu. W międzyczasie stworzyliśmy elektryczne samochody, telewizję satelitarną, wi-fi i Justina Biebera. Strzykawka praktycznie się nie zmieniła.

„Przejdźmy do szczepionek. Większość podawana jest za pomocą igły i strzykawki, czyli 160-letnim sposobem. Szczepionki odniosły sukces na wielu poziomach. Po czystej wodzie i higienie są tym, co najbardziej wydłuża życie. Ciężko to przebić. Ale jak inne metody, szczepionki mają wady, a igła i strzykawka jako przestarzałe rozwiązanie są główną tego przyczyną.”

04. Zaczynamy leczyć marihuaną

Ha! Oznacza to, że każdy będzie leczył się w domu bluntem. Bullshit. Sens w tym, że marihuana może leczyć najgorsze choroby, niektóre z tych beznadziejnych. Niestety prawo nie nadąża za postępem i zdarzają się głupie sytuacje policyjno-urzędnicze. Parę osób dostanie niesłusznie po dupie i dojdziemy do sensu.

Ten wpis pisałem dwa lata temu. Mogę jedynie zaktualizować, że w temacie praktycznie nic się nie zadziało. Fajnie mieć dwuletnią perspektywę na coś co się chciało napisać 😉

05. Ewa Chodakowska i inni

Cholera, wiem co wielu z Was powie, ale mam to gdzieś tam daleko. Ewa jest kontrowersyjna, ale nie dlatego, że robi coś kontrowersyjnego. Po prostu robi i się nie ogląda.

Nie wiem jak Wy, ale ja widzę skalę jaką wywołała w naszym kraju. I podoba mi się to. Ruszyła sporo ludzkich zadków do roboty. I można nie lubić stylu, ale wiele osób dzięki niej poczuło się w życiu lepiej. To fajne, że Internet może być takim nośnikiem.

Dwa lata później w domu mam taką scenkę:

Kto nie zna Skalpela?

Oczywiście widzę też ile jest osób, które robią jeszcze więcej niż Ewa Chodakowska. O nich też warto pamiętać. Mamy silną „scenę” zdrowie-fit-sport. Hell, takich ludzi nigdy za mało!

Edit: i można by powiedzieć, że byłoby to proroctwo, bo ciekawych fit-osób pojawiło się w przestrzeni publicznej w ostatnich dwóch latach sporo.

Jak macie coś ciekawego to wrzućcie w komentarz. Nie czekajcie dwóch lat.