Jesteś Twórcą – masz prawo

Jesteś Twórcą – masz prawo

Kim jest twórca i jakie ma prawa? Czym jest dzieło i jak jest chronione?

Dzisiaj mieliśmy okazję wziąć udział w inauguracji kampanii Jesteś Twórcą – masz prawo. To akcja skierowana do dzieci, tworzona przez dzieci. Tematem głównym jest prawo autorskie. Wbrew pozorom dotyczy ono wszystkich ludzi. A im bardziej technologia wdziera się do naszej codzienności, tym bardziej istotne jest rozumienie podstawowych zagadnień.

To nasze dzieciaki będą za chwilę przeżywać całe życie w wirtualnym świecie. Chcąc nie chcąc, integrowanie naszego życia z technologiami będzie miało miejsce. A nawet jeśli nasze dzieci będą chciały wykorzystywać smartfony do zarabiania – np. sprzedając własne produkty – to powinny wiedzieć jak uszanować prawa do treści.

Inauguracja akcji „Jesteś Twórcą – Masz Prawo” – 2020/01/23

Jak mówią twórcy: „Celem ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-społecznej „Jesteś twórcą – masz prawo” jest uświadomienie uczniom szkół podstawowych, że wiele ich kreatywnych działań może być dziełem, zaś skutek ich aktywności należy do nich.

Inauguracja i debata 2020/01/23

Zobacz Filmy o prawach autorskich, nagrane przez dzieciaki!

Dzieciaki nagrały osiem filmów dotyczących najróżniejszych ciekawych zagadnień z tematyki praw autorskich. Możecie zobaczyć je poniżej.

Lekcja #1

Lekcja #2

Lekcja #3

Lekcja #4

Lekcja #5

Lekcja #6

Lekcja #7

Lekcja #8