Ojcowie w sieci: Podsumowanie 2013 roku w blogach.

Ojcowie w sieci: Podsumowanie 2013 roku w blogach.

Padają różne podsumowania kończące rok. Wypadałoby zrobić takie, które podsumuje ojców w Internecie. Wiele spektakularnych wydarzeń się nie dzieje, ale jest tego tyle, że można już coś wykrzesać – wskazać co się lubi. I tak oto moi ulubieńcy w ostatnim czasie:

1. Blog 30i3

Dużo wartościowych treści. Oryginalne podejście, warte poczytania, pewnie będzie ciekawe do momentu kiedy stanie się bardzo popularny. Zamiast miłej paplaniny można natrafić na alternatywne myślenie. Ma jedno dziecko, więc jest w stanie dużo pisać 😉
web: http://www.30i3.eu/
facebook: facebook.com/blog30i3

2. Blog Ojciec

To jest mała zagadka. Treści są sensowne, ładna strona, a fanów na FB mało jakby go nie było! 🙂
Jakkolwiek, widzę potencjał do rozwoju i mam nadzieję, że już niedługo urośnie. Niech 2014 będzie łaskawy.

web: blogojciec.pl
facebook: facebook.com/blogojciec

 3. TasteAway.pl

W tym przypadku jest to funkcja łączona. Łukasz i Natalia jeżdżą po świecie z dzieckiem. Wrzucają swoje zdjęcia, filmy, opowieści i podpowiedzi dotyczące podróżowania z dzieckiem. Wyróżniam ich w tym zestawieniu, bo łącznik Ojciec – Syn jest tu widoczny gołym okiem.

web: tasteaway.pl
facebook: facebook.com/tasteawaypl

4. TataPad.pl

To jest portal dla ojców. Jestem pod pozytywnym wrażeniem tego projektu, jednakże jest to coś dla świeżaków. Dla tych którzy oczekują na dziecko, nie wiedzą co z czym się je. Dobry pierwszy poradnik i źródło ciekawostek.

web: tatapad.plfacebook: facebook.com/tatapadpl

5. NaLudzi.pl

Jeśli szukacie filozofii i czegoś mądrego na temat wychowania dzieci, to wyjdźcie z mojego bloga i kierujcie się w stronę NaLudzi.pl
Więcej pisać nie trzeba. Facet fajnie pisze, sensowne rzeczy, być może naprostuje komuś pewne sfery życia.

web: naludzi.plfacebook: facebook.com/naludzi

6. Burdeltata.blog.pl

Tutaj język ma kluczowe znaczenie. Charakter i sarkazm wypływa z ekranu. Jeśli nie szukasz tutaj porad tak formalnych jak na Tatapad.pl to znajdziesz tu coś fajnego.

Web: burdeltata.blog.pl

7. Wyróżnienie: Michał Sadowski@Brand24

Wyróżnienie specjalne, bo… bo jego córka Róża jest znana jako odrębne celebrity 🙂 Bo pokazuje się oficjalnie z córką na słodkich fotkach i widać, że jest nią kompletnie oczarowany. Nie prowadzi bloga ojcowskiego, ale mógłby spokojnie to robić!

###

Oczywiście jeśli prowadzicie blog, albo stronę której tu nie ma, to dajcie znać na kamil@polny.pl

Fakt jest faktem, faceci wzięli dupy w troki i piszą. Czasem nuda, czasem sens – jak to w blogach. Dzięki niektórym odechce się Wam czytania o tacierzyństwie, dzięki niektórym zapragniecie dziecka, dzięki niektórym świat dzieci będzie odrobinę lepszy.

Jeszcze rok temu ojcowska blogosfera była mizerna, mało się działo, nie było czego czytać. W tym roku mamy już sytuację w której mamy wybór. Piszą ojcowie świry, ojcowie poprawni (tzw. nudziarze), ojcowie broniący już cnoty swoich córek (2 letnich). Piszą też ludzie, których nie chcemy czytać bo są nudni.

Prowadzi to do jednej konkluzji. Ojcowie. Blogerzy. Nasza kategoria urosła, jesteśmy pełnoprawnymi uczestnikami blogosfery. 2014 rok powinien być dla nas rokiem w którym powstaną i zostaną z nami kategorie: Father parenting, Ojcosfera i Tacierzyństwo.

Wszystkim Wam życzę, żeby 2014 rok przyniósł Wam taką frajdę i radość jak i mi. No i niech Wasze dzieci nie będą nudne… będzie o czym pisać. Peace and love!

Kamil Polny